Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel Door omstandigheden kan ons verslag over het Stichtingsjaar 1970/1971 bijzonder kort zijn. Het verschijnsel heeft zich namelijk voorgedaan, dat door het Bestuur werd be sloten om bij wijze van proef de jaarlijkse examens in het najaar te houden, te weten in de maand november. Aangezien ons ver slagjaar loopt van september 1970 tot en met augustus 1971 vallen derhalve de exa mens 1971 buiten het bestek van dit verslag. Ook dit jaar vertoonde het gemiddelde aan tal cursisten weer een dalende lijn, te weten 35 tegen 53 in de voorgaande periode. Het aantal nieuwe operateurs, zijnde degenen die een werkboekje aanvroegen, liep even eens terug en wel van 43 tot 35. BESTUUR Er werd 1 bestuursvergadering gehouden, namelijk op 17 mei 1971. De jaarstukken zijn ongewijzigd goedgekeurd en de zitting hebbende bestuursleden werden door het Hoofdbestuur herbenoemd, zodat het Be stuur er in 1971 als volgt uitzag: de heren W. F. Dubbeldeman, Voorzitter; E. F. W. Trijssenaar, Penningmeester; L. Claassen, Secretaris; J. J. Arens, O. P. Besseling, F. van der Heyden, H. P. J. van der Hilst, D. Meenhorst en E. J. Weier. De heer D. Meenhorst liet weten, dat hij per 1 augustus 1971 de Rijksbrandweerin- spectie zal gaan verlaten, zodat hij in het komende jaar geen deel meer van het Be stuur zal kunnen uitmaken. Aangezien de heer Meenhorst gedurende niet minder dan 18 jaar zitting heeft gehad in het Stichtings bestuur werd zijn vertrek door het Bestuur bijzonder betreurd. Op 27 augustus is in de Rolzaal te 's-Gravenhage ter gelegenheid van zijn vertrek bij de Rijksbrandweerin- spectie een zeer druk bezochte receptie ge houden, waarbij het Bestuur was vertegen woordigd door zijn Voorzitter en Secreta ris. In het komende jaar zal het Hoofdbestuur op voordracht van de Rijksbrandweerin- spectie moeten voorzien in de aldus ontsta ne vacature. Het voornemen bestaat om ter gelegenheid van deze bestuurswisseling als nog op passende wijze afscheid te nemen van de heer Meenhorst. In de bestuursvergadering is vervolgens uit voerig van gedachten gewisseld over de wenselijkheid om te komen tot een speciale cursus voor hen die zijn of worden belast met de bediening van geautomatiseerde projectie-installaties. Door de heer O. P. Besseling zijn naar aanleiding van de door de Secretaris samengestelde discussienota over dit onderwerp enige voorstellen ge daan, die erop neerkomen de nieuwe cur sus zoveel mogelijk op praktische leest te schoeien. Mede gelet op het feit, dat intussen in de Sociale Commissie de nieuwe functie van operateur-C aan de orde was gekomen, een medewerker die ondermeer in staat moet zijn geautomatiseerde apparatuur te bedie nen, werd besloten er naar te streven een aanvullende mondelinge cursus, bestaande uit ongeveer 20 lessen van de grond te krij gen. Er zal daarover het nodige overleg plaatsvinden met vertegenwoordigers van de Elektrotechnische School te Amsterdam, terwijl intussen een enquête in het bioscoop bedrijf zal worden ingesteld, teneinde de belangstelling te peilen. Tegen het einde van het verslagjaar moest aan het Bestuur worden gerapporteerd, dat het resultaat van de enquête tot dan toe bijzonder te leurstellend was om welke reden werd be sloten de betrokken bedrijven nogmaals over deze kwestie aan te schrijven. Zoals reeds in de aanhef van dit verslag is vermeld, werd door het Bestuur besloten om, gezien de geringe omvang van de jaar lijkse examens, in 1971 bij wijze van proef uitsluitend mondelinge examens af te ne men en wel omstreeks de tijd van de herfst vakanties. Met het oog hierop was het niet nodig om dit jaar een commissie te benoe men tot vaststelling van de examenopga- ven, maar er werd wel overgegaan tot de benoeming van een commissie die de be staande handleidingen voor de mondelinge examens zou moeten herzien, aangezien de ze handleidingen thans van extra belang zouden zijn. Deze commissie werd samen gesteld uit de heren J. J. Arens, E. F. Hen- ny, F. van der Heyden, J. H. van Peursem en L. Claassen. Zij kwam tijdens het ver slagjaar niet in vergadering bijeen. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN In september van het verslagjaar is een nieuwe cursus met 10 deelnemers begonnen, waaronder 6 voor het Praktijk Certificaat. Per eind december was dit aantal gestegen tot 14, waaronder 7 kandidaten voor ge noemd certificaat. Op 31 augustus van het verslagjaar restten nog 8 cursisten, waa"bij in aanmerking dient te worden genomen,

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 84