Nederlandse filmproduktie Het Hoofdbestuur ontving de minister des ochtends op het Bondsbureau te Amster dam, waar hem een overzicht werd gegeven van de structuur van de Bond en de bedrijfstakken die daarvan deel uitmaken, bioscoopexploitatie, filmverhuur en film- produktie. Voorts werd de minister een inzicht gegeven in de financiële problema tiek van de Nederlandse filmvervaardiging. In het City Theater te Amsterdam werd de minister door de directie van het City-concern omstandig voorgelicht aangaande de exploitatie van een bioscoop. Vervolgens gaf de directie van de filmverhuurkantoren Nova en Nederland de minis ter een uitvoerige uiteenzetting omtrent de functionering van een filmverhuurkan toor. In de middaguren ontmoette de minister in de Cinetone Studio's een aantal personen uit filmkringen, onder wie de Raad van Beheer en de directie van de Stichting Nederlandse Filmstudio, directie en commissarissen van de N.V. Cine- centrum, leden van de Afdeling Filmkunst van de Raad voor de Kunst, vertegen woordigers van het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmproduktie, het Bestuur van de Nederlandse Beroepsvereniging van Filmers en het Bestuur van de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films. Vervolgens opende de minister het nieuwe kleurenlaboratorium van de CV. Cineco, waarin de Stichting Nederlandse Filmstudio en de N.V. Cinecentrum als partners samenwerken. Na de opening van het kleurenlaboratorium werd de minister door de Cinetone Studio's rondgeleid, waarbij hij zich liet voorlichten omtrent de aspecten van de studio-exploitatie. De minister bezocht vervolgens de Nederlandse Filmacademie te Amsterdam. Tenslotte is de minister ontvangen door het Bestuur en de directie van het Nederlands Filmmuseum. ALGEMEEN De uitzonderlijke resultaten die de Nederlandse hoofdfilms in 1971 hebben ge boekt, zijn in 1972 niet bereikt. Niettemin handhaafden de Nederlandse films zich met 10,5 (in 1971 15 van het totale bioscoopbezoek in 1972 op een hoog niveau. Gedurende het verslagjaar liepen nog de films „Blue movie", „Daniël", „Mira" en „Wat zien ik", die in 1971 in première waren gegaan. In 1972 werden uitgebracht de films „De inbreker", premièredatum 7 september, produktie: Parkfilms N.V.; „Joao", premièredatum 5 oktober, produktie: Sluizer Films N.V.; „Bij de beesten af", premièredatum 21 december, Bert Haanstra Filmproductie; „V.D.", première datum eveneens 21 december, produktie: Scorpio Films B.V. De films „Blue movie", „De inbreker" en „Wat zien ik" trokken tezamen bijna 2 miljoen bezoe kers. De overige vijf genoemde films brachten het gezamenlijk tot ruim 360.000 toeschouwers, waarbij echter in aanmerking moet worden genomen, dat een twee tal films pas einde 1972 in première ging en twee andere films hun top in 1971 hebben bereikt. De totale resultaten zijn zeker zeer bevredigend te noemen en gezien de vele pro- duktie-activiteiten in het afgelopen jaar mag worden verwacht, dat in 1973 op nieuw sprake zal kunnen zijn van een gunstig jaar voor de Nederlandse speelfilm. Tegen het einde van het verslagjaar waren vrijwel gereed de films „Geen paniek"

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 14