"uviEAUSD van City Film Producties N.V., „Turks fruit" van Rob Houwer Film Holland N.V., „Because of the cats" van Fons Rademakers Productie N.V., „Angela" van Maggan Films B.V. en „Dwaallicht" van Appletree Filmproductions B.V. In voor bereiding was de produktie van de film „Frank en Eva" van Scorpio Films B.V. De film „Paradiso" die reeds in het jaarverslag over 1971 werd genoemd kon o.a. om redenen van auteursrechtelijke aard in 1972 nog niet worden uitgebracht. Daarenboven waren er nog andere produktieplannen voor hoofdfilms, welke plan nen zeer waarschijnlijk in 1973 zullen worden uitgevoerd. Al met al kan worden gesteld, dat de nationale hoofdfilmproduktie goed op toeren begint te raken. Met het oog op de wenselijk te oordelen continuïteit bij de film- produktieondernemingen valt het daarom dubbel te betreuren, dat de overheid in de rijksbegroting de subsidiepost ten behoeve van het Productiefonds voor Neder landse Films ten tweeden male niet heeft verhoogd, zodat de post is gehandhaafd op 1.640.000,-. Dit betekent als gevolg van de sterke kostenstijgingen in feite een flinke achteruitgang. De subsidiepost voor korte films was voor 1972 bij amen dement van de Tweede Kamer verlaagd met f 350.000,De subsidiepost is in de rijksbegroting voor 1973 met dit bedrag weer verhoogd en derhalve gebracht op 1.325.000,Ook hier is dus in feite geen sprake van vooruitgang, doch van handhaving. De Nederlandse jeugdfilm stond ook in 1972 weer in de belangstelling met een totaalbezoek van circa 270.000. Dit bezoek werd behaald met de ver- Tijdens de I.F.T.A. in Berlijn, die samenviel met het Filmfestival aldaar, werd voor het eerst ook de recente Nederlandse speeljilmproduktie aan het internationale filmbedrijf gepresenteerd.

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 15