Technische aangelegenheden De automatisering van projectie-installaties bleef ook in 1972 een sterk stijgende lijn vertonen. Het aantal volledig geautomatiseerde bioscopen steeg van 39 naar 56 en het aantal half geautomatiseerde bedrijven daalde van 14 naar 7. Evenals in het voorgaande jaar valt deze daling te verklaren uit het feit, dat een aantal bioscopen dat oorspronkelijk half geautomatiseerd was, later overging tot volledige automati sering. Het in ons vorige jaarverslag gesignaleerde euvel van het niet verwijderen van de schakelstrips uit films die in geautomatiseerde bioscopen zijn geprojecteerd, bleef ook in 1972 bestaan, ondanks het feit dat er bij de betrokkenen op is aange drongen aan deze kwestie de nodige zorg te besteden. Het niet verwijderen van deze strips kan er immers toe leiden, dat de voorstelling in een volgende geautomatiseerde bioscoop niet goed verloopt, indien niet-verwijderde strips of gedeelten daarvan bij de controle onopgemerkt blijven. Er zal op korte termijn gezocht moeten worden naar middelen om aan dit euvel een eind te maken. Het aantal 70 mm-bioscopen bleef ongewijzigd gehandhaafd op 41 en hetzelfde geldt voor het aantal van 80 bioscopen, dat is uitgerust voor de vertoning van films met magnetische geluidsregistratie. Het Hoofdbestuur heeft de leden-bioscoopexploitanten bij circulaire nadere aan wijzingen verstrekt die ten doel hebben het uitbreken van brand in bioscopen te voorkomen, althans de schade bij brand tot een minimum te beperken. Hiertoe be stond speciale aanleiding, toen kort na elkaar twee bioscopen door brand volledig werden verwoest. De Technische Commissie was in 1972 samengesteld uit de heren D. J. van Leen, Voorzitter; O. P. Besseling, Th. Cornelissen, G. J. H. Dujardin, leden, H. w! Hagenberg, Secretaris, en L. Claassen, plaatsvervangend secretaris. Er waren twee vacatures als gevolg van het aftreden van de heren J. J. L. Gielisse en D. Siem in 1971. In deze vacatures is gedurende het verslagjaar niet voorzien, omdat het Hoofdbestuur ter uitvoering van het nieuwe Reglement op de Technische Commis sie een herstructurering van de Technische Commissie voorbereidde. Na ter plaatse ingestelde onderzoeken heeft de Technische Commissie aan het Hoofdbestuur advies uitgebracht met betrekking tot: a. het plan voor de bouw van een nieuwe bioscoop, Studio A, te Enschede ter ver vanging van het door brand verwoeste Palace Theater aldaar; b. de beide Haagse bioscopen Royal, nadat bij onderzoek verschillende gebreken aan de dag waren getreden. Voordat aan de in opdracht van het Hoofdbestuur gestelde eisen tot verbetering kon worden voldaan, werden de beide bioscopen door brand volledig verwoest; c. de verplaatsing van de vroeger onder de naam Lux in Maastricht geëxploiteerde bioscoop naar een ruimte afgesplitst van het Theater Mabi aldaar. Aan de Commissie Nieuwe Zaken heeft de Technische Commissie advies uitgebracht terzake van: a. de stichting van een nieuwe bioscoop in het gebouw, waarin reeds het Alhambra Theater te Amsterdam is gevestigd; b. de splitsing van het Rembrandt Theater te Utrecht; c. de vestiging van een nieuwe bioscoop in het gebouw van het Scala Theater te Utrecht;

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 23