Het curatorium bestaat uit de heren J. Verschueren, voorzitter; W. F. Dubbel- deman, secretaris; Prof. Dr. H. W. Julius, W. H. Lindner, J. Th. van Taalingen en Dr. H. S. Visscher. Het hoofdbestuur heeft in het verslagjaar wederom een subsidie beschikbaar gesteld ten behoeve van door het College aangewezen activiteiten, die binnen het kader van de werkzaamheid van de Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut worden ontwikkeld. b) Stichting Bio-Vacantieoord Het Hoofdbestuur heeft de Stichting Bio-Vacantieoord, waarin de charitatieve arbeid van de Bondsleden is gebundeld, in 1972 een subsidie verleend van 2.500,—. Het bioscooppubliek heeft het werk van de Stichting ten behoeve van het minder valide kind, dat door het Bio-Revalidatiecentrum te Arnhem met de daaraan verbonden mytylschool wordt verricht, weer op gulle wijze gesteund. De Kerstcollecte 1971/1972 bracht op 384.744,66 en de Zomercollecte 1972 236.680,58. Het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord was einde 1972 als volgt samen gesteld: M. Gerschtanowitz, voorzitter; J. G. J. Bosman, vice-voorzitter; A. F. Wolff, secretaris; P. Nassette, penningmeester; C. J. Blad, gedelegeerde; S. Barn- stijn, Mevr. A. M. Janssens-Martens, C. van Liere, Joh. Miedema, J. P. M. A. Smulders, W. K. G. van Royen en C. van Willigen. Directeur van de stichting is de heer W. J. J. Martinot. c) Overige vertegenwoordigingen Behalve in de Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut en de Stichting Bio- Vacantieoord was de Bond krachtens benoemingsbeleid of aanbeveling van het Hoofdbestuur in 1972 in een aantal andere organen en instellingen vertegenwoor digd. Onderstaand volgt een samenvatting van die vertegenwoordigingen. In de Centrale Commissie voor de Filmkeuring en in de Huishoudelijke Com missie van deze keuring was de Bond vertegenwoordigd door de heer J. Nijland. In de Raad van Beheer van de Stichting Nederlandse Filmstudio hadden zitting de heren C. J. Blad, J. G. J. Bosman, M. Gerschtanowitz, J. P. M. A. Smulders en J. van Willigen. Als voorzitter fungeerde de heer Bosman. In het Bestuur van de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films hadden zitting de heren J. G. J. Bosman, tevens secretaris, G. J. H. Dujardin en M. Gerschtanowitz. De Afdeling Filmkunst van de Raad voor de Kunst werd voorgezeten door de heer J. G. J. Bosman, die deze functie echter tegen het einde van het jaar neer legde. Voorts was de Bond in de Afdeling Filmkunst vertegenwoordigd door Mr. P. A. Meerburg. De Bond was in het Bestuur van de Nederlandse Vereniging van Bioscoop reclame-exploitanten vertegenwoordigd door de heer J. van Willigen. In het Bestuur van de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoop bedrijf hadden zitting de heren W. F. Dubbeldeman, H. W. Hagenberg, H. Mie dema, P. J. N. R. Ooms, E. J. Verschueren, Drs. C. A. Voskuil en F. H. W. Wey- schedé. De heer Dubbeldeman fungeerde als secretaris, de heer Miedema als plaatsvervangend secretaris.

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 34