In de Stichting Stimuleringsfonds voor het Nederlandse Film- en Bioscoopwezen was de Bond vertegenwoordigd door de heren J. G. J. Bosman, G. J. H. Dujardin en J. Nijland. Laatstgenoemde trad tevens op als voorzitter. In de Raad van Beheer van de Stichting Arbeidsbemiddeling zowel als in de Sub commissie voor de Amusementskunst was de Bond in het verslagjaar vertegen woordigd door de heer J. G. Bloem. De heer C. S. Roem vertegenwoordigde de Bond in de Commissie van Bijstand van het Nederlands Akoestisch Genootschap. In de Commissie "44" (fotografie en cinematografie) van het Nederlands Nor malisatie-instituut was de Bond vertegenwoordigd door de heer O. P. Besseling. BUITENLAND a) U.I.E.C. De Union Internationale de 1'Exploitation Cinématographique, waarin de natio nale organisaties van bioscoopexploitanten zijn verenigd, kwam op 15 november te Parijs bijeen. De Bond was op deze vergadering vertegenwoordigd door de Bondsvoorzitter, de heer J. G. J. Bosman. Aan de orde kwamen auteursrechte lijke kwesties, de behoefte aan meer en betere informatie op statistisch gebied en ontwikkelingen op het terrein van de Europese Gemeenschap. b) F.LA.D. De Fédération Internationale des Associations de Distributeurs de Films ver enigt de nationale organisaties van filmverhuurkantoren. Op de d.d. 16 mei te Cannes gehouden vergadering was de Bond vertegenwoordigd door de Bonds voorzitter, de heer J. G. J. Bosman. In deze vergadering werden onder meer be sproken de pogingen die worden ondernomen om tussen filmverhuurders uit verschillende landen een vorm van samenwerking tot stand te brengen bij de verwerving van filmdistributierechten. Voorts werd ter vergadering door E.G.- functionarissen een uiteenzetting gegeven omtrent de perspectieven van een ge meenschappelijke Europese filmmarkt. c) F.LA.P.F. Op 28 februari kwam de Fédération Internationale des Associations de Produc- teurs de Films, waarvan de nationale organisaties van filmproducenten leden zijn, te Londen in vergadering bijeen. In deze vergadering, die van Bondswege werd bijgewoond door de heer G. F. de Clerck, lid van het Hoofdbestuur en voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmproduktie, kwamen onder meer economische, fiscale en juridische problemen aan de orde. Besloten werd tot instelling van een werk- commissie op het terrein van de korte film. Laatstgenoemde commissie kwam op 10 november in vergadering bijeen. De Bond was daarbij vertegenwoordigd door de heer L. Claassen, secretaris van de Bedrijfsafdeling Filmproduktie. Onder meer werd overeenstemming bereikt over een aanpassing van de internationale reglementeringen voor filmfestivals ten gunste van de korte film.

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 35