II INTERN-ORGANISATORISCHE AANGELEGENHEDEN Hoofdbestuur Bondsraad In de jaarlijkse vergadering van de Bondsraad d.d. 20 juni werden de periodiek aftredende Hoofdbestuursleden, de heren M. Gerschtanowitz en J. van Willigen herbenoemd. In de vacatures ontstaan door het aftreden van de heren G. J. H. Dujardin en B. J. Schimmel werd voorzien door de benoeming van de heren J. Arkenbout en P. Silvius. Mr. H. B. F. J. A. Peters, die qualitate qua lid van het Hoofdbestuur was als voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmproduktie, trad af en werd in beide functies opgevolgd door de heer G. F. de Clerck. De Bondsvoorzitter, de heer J. G. J. Bosman, gaf de wens te kennen zich niet voor een nieuwe zittingstermijn beschikbaar te stellen. Hij trad af in de buitengewone vergadering van de Bondsraad d.d. 12 december. Als erkenning van zijn uitzonder lijke diensten, de Bond gedurende een reeks van 37 jaren bewezen in de uitoefening van het Bondsvoorzitterschap, het Bondsdirecteurschap en vele andere functies, benoemde de Bondsraad de heer Bosman tot erelid. De Bondsraad benoemde in diens plaats de heer J. Nijland, tot dan lid van het Presidium, voorzitter van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten en Bondspenningmeester, ingaande 1 januari 1973 tot Bondsvoorzitter. Het Hoofdbestuur was bij de aanvang van 1973 bijgevolg samengesteld uit de heren J. Nijland, voorzitter, J. P. M. A. Smulders, lid van het Presidium, J. Arken bout, C. J. Blad, G. F. de Clerck, M. Gerschtanowitz, P. J. N. R. Ooms, P. Silvius en J. van Willigen. Jn de vacature van lid van het Presidium werd in het verslagjaar niet meer voor zien, evenmin als in de vacature van lid van het Hoofdbestuur. Het Hoofdbestuur vergaderde in 1972 twaalf keer (in 1971 dertien keer). Het Presidium kwam elf maal bijeen (eveneens elf maal in 1971). De Bondsraad, die statutair de functie van algemene ledenvergadering vervult, is in het afgelopen jaar tweemaal in vergadering bijeen geweest. De jaarlijkse ver gadering vond plaats op 20 juni in het Hilton Hotel te Amsterdam. In deze ver gadering werd het jaarverslag over 1971 goedgekeurd, evenals de financiële stuk ken. Eveneens werd goedgekeurd het voorstel om voor 1972 een bedrag van 200.000,beschikbaar te stellen ten behoeve van het Productiefonds en om maximaal 500.000,tijdelijk beschikbaar te stellen ten behoeve van filmprodu centen op basis van garantiecontracten met bioscoopexploitanten. De voorgestelde wijziging van de reglementen der drie bedrijfsafdelingen werd goedgekeurd. Ook het voorstel tot vaststelling van een nieuw reglement inzake het toezicht op de vernietiging van de filmkopieën werd aangenomen. Daarentegen werden de voor stellen van het Hoofdbestuur tot wijziging van het Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar en het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden verworpen. Op de agen da stond voorts als punt de benoeming van een nieuwe Bondsvoorzitter wegens

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 38