BEDRIJFSREGISTER Behalve de vestiging van nieuwe zaken regelt het Algemeen Bedrij f sreglement ook de inschrijvingen in het Bedrijfsregister van verplaatste bioscopen of overgedragen bedrijven. Hierover beslist het Hoofdbestuur van de Bond. In het afgelopen jaar werd toestemming verleend tot verplaatsing van de bioscoop Lux te Maastricht naar het Mabi Theater door het bouwen van een bioscoop op het balcongedeelte van dit bedrijf en tot het verplaatsen van de bioscoop Palace te Enschede naar een tot het Alhambra Theater behorende nieuwbouw, Studio A. Tevens werden ten name van het nieuw toegelaten lid Cineco CV. de bedrijfstakken a en d van een filmlaborato- rium ingeschreven die voordien werden geëxploiteerd door de oprichters van Cineco, de N.V. Cinecentrum te Hilversum en de Stichting Nederlandse Filmstudio te Amsterdam. Zo werd ook ingeschreven Geesink Filmproduktie CV. die de pro- duktiebedrijven Joop Geesink's Dollywood N.V. en N.V. Star Film overnam. In het Bedrijfsregister werden vijf nieuwe permanente bioscopen-A ingeschreven en wel: Studio Friesland-Leeuwarden (138 zitplaatsen), Palace I en Palace II-Maas- tricht (resp. 220 en 200 plaatsen), Midi-Maastricht (127 plaatsen), Alhambra 2- Amsterdam (157 plaatsen), tezamen 842 plaatsen, alsmede de Autobios d'Oale Woag (ruimte voor 300 auto's). Uitgeschreven zijn 15 permanente bioscopen-A met 8.397 zitplaatsen en 5 perma nente bioscopen-B met 1511 plaatsen. De uitgeschreven bioscopen-A zijn: Capitol en Cinema Room-Amsterdam, Flora- Baarn, Luxor-Gemert, Kurhaus en Thalia-'s-Gravenhage, Het Centrum-Kerkdriel, Lux en Cinema Palace-Maastricht, City-Nieuwenhagen, Harmonie, Musica en Prinses-Rotterdam, Concertgebouw-Terneuzen en De Schakel-Zevenbergen. De uitgeschreven B-bioscopen zijn: Sint Maartenshuis-Heeze, Vidi Reo-Ravenstein, Verenigingsgebouw-Rockanje (wordt enkele dagen per jaar via de Lijst van Geen Bezwaar geëxploiteerd), Bio Verenigingsgebouw-Wijk en Aalburg en 't Sikkema Hüs te Zwaagwesteinde. Als gevolg van deze mutaties daalde het aantal ingeschreven bioscopen tot 377. Het aantal zitplaatsen verminderde mede door verbouwingen en moderniseringen met ruim 10.000 tot 177.720. Bij de vaststelling van de aantallen werd een al vele jaren als verwoest ingeschreven zaak, waarvan de herbouw twijfelachtig is, niet meer mee geteld in het totale aantal bioscopen. Wel zijn meegerekend recent verwoeste zaken en enige bioscopen, die tijdelijk gesloten zijn, doch waarvan tot dusver mocht wor den aangenomen, dat zij alsnog zouden worden heropend. Voorts werden ingeschreven het Filmverhuurkantoor Concorde, Ruurd Fenenga Productions B.V., Geesink Filmproduktie CV., de filmlaboratoria Cineco CV. en Firma Proca. Uitgeschreven werden voorts de reizende bioscoop Vios Bergfilm, de filmverhuurkantoren Eurofilm, wegens fusering met Centrafilm, en Standaardfilms N.V. wegens opheffing, alsmede de filmproduktiezakenVisie Film en N.V. Joop Geesinks Filmproductie en N.V. Starfilm wier produktiebedrijven werden overgenomen door de CV. Geesink Filmproduktie, alsmede de afdeling filmpro duktie van de N.V. Filmproductie Mij. Amsterdam, welke N.V. werd omgezet in de Film-Maatschappij „Amsterdam" B.V., voor de exploitatie van het filmverhuur kantoor, waarvoor in 1971 toestemming was verleend. Men raadplege voor het verloop van de aantallen per 1 januari 1963 t/m 1 januari 1973 ingeschreven zaken het bij dit hoofdstuk behorende overzicht. In het aantal donateurs kwam enige verandering, doordat toegelaten werd de N.V. Kodak en uitgeschreven werden Aeronaut, Centraal Filmbeheer en Unilever.

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 44