ciale gedelegeerde in de Bondsraad, daarmede automatisch op dat moment een vacature in het Hoofdbestuur ontstond. Opdat het Hoofdbestuur in de periode voor afgaande aan de jaarlijkse vergadering van de Bondsraad zoveel mogelijk in homogeniteit en continuïteit kan functioneren, oordeelde het Hoofdbestuur het juist de reglementen der bedrijfsafdelingen zodanig te herzien, dat ingeval van periodieke vacatures in de functies van bestuurder of gedelegeerde de voorziening daarin even als tot nu toe zal plaatshebben in de jaarvergaderingen der afdelingen en bedrijfs afdelingen, doch de benoeming eerst ingaat op de dag van de eerstvolgende jaarlijkse vergadering van de Bondsraad. De Bondsorganen in kwestie, dus ook het Hoofd bestuur, blijven derhalve tot die dag in de oude samenstelling functioneren en in de jaarvergadering van de Bondsraad kan dan worden voorzien in de vacatures in het Hoofdbestuur, waarbij mede een keus kan worden gedaan uit nieuwe Bondsraads leden. Het Hoofdbestuursvoorstel werd in de Bondsraadsvergadering van 20 juni aangenomen. Het Hoofdbestuur diende tenslotte een voorstel bij de Bondsraad in tot wijziging van de reglementen der drie bedrijfsafdelingen welk voorstel ten doel had de be noembaarheid tot afdelingsbestuurder en tot speciale gedelegeerde in de Bondsraad te verruimen. Deze benoembaarheid is van belang in samenhang met het systeem van doorstroming naar Exploitantenraad en Bondsraad. Om voor een benoeming tot afdelingsbestuurder of tot speciale gedelegeerde in aanmerking te komen dient men persoonlijk lid te zijn van de betrokken afdeling dan wel vennoot van een ven nootschap onder firma, beherend vennoot van een commanditaire vennootschap of bestuurder van een rechtspersoon, welke vennootschap of rechtspersoon lid is van de afdeling. Het Hoofdbestuur achtte het gewenst om mede op grond van praktijk ontwikkelingen enige uitbreiding te geven aan de mogelijkheid van benoembaarheid in de bedoelde functies. In de eerste plaats betrof het Hoofdbestuursvoorstel be stuurders van rechtspersonen beheermaatschappijen veelal die op hun beurt weer bestuurders zijn van een andere rechtspersoon, vennoot van een vennootschap onder firma of beherend vennoot van een commanditaire vennootschap. In de tweede plaats beoogde het voorstel de mogelijkheid te scheppen personen die bij een stichting weliswaar geen bestuurder zijn, doch wel krachtens de stichtingsakte met de dagelijkse leiding zijn belast, zoals in het algemeen stichtingsdirecteuren, eveneens voor een benoeming in vorenbedoelde zin in aanmerking te doen komen. Zij dienen dan wel door het stichtingsbestuur te zijn gemachtigd tot het aanvaarden van een benoeming in Bondsfuncties. Op dit voorstel werden enige amendementen ingediend door de Exploitantenraad, die van redactionele aard waren. Deze amendementen werden door het Hoofdbestuur van een gunstig preadvies voorzien. Het Hoofdbe stuursvoorstel werd met inbegrip van de amendementen van de Exploitantenraad door de Bondsraad in zijn vergadering van 12 december aanvaard. Een kleine redactionele wijziging van de door de Exploitantenraad gewenst geoordeelde amen dering, welke wijziging het Hoofdbestuur blijkens pre-advies had aanbevolen, werd door de Bondsraad overgenomen. c. Bondsvoorwaarden In het verslagjaar hebben zowei het Reglement Bondsvoorwaarden als het Aanvul lingsreglement Bondsvoorwaarden wijzigingen ondergaan. Het Hoofdbestuur maakte een voorstel bij de Bondsraad aanhangig betreffende de bepalingen in de Bondsvoorwaarden die het stelsel van contante betaling bij film- leveranties van filmverhuurders aan bioscoopexploitanten regelen. De kosten, ver-

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 46