Arbitrage REGLEMENT OP HET NAAMREGISTER Er werden 305 aanvragen tot het inschrijven van filmnamen ingediend tegen 355 in 1971. Van deze deponeringen hadden er 39 betrekking op wijziging van een reeds ingeschreven naam. De titels werden vóór inschrijving wekelijks gepubli ceerd. Naar aanleiding van zulk een publicatie diende een der leden bezwaar in tegen de inschrijving van een filmtitel, waarin een plaatsnaam voorkwam, die gelijkluidend was met de filmnaam van een populaire westernfiguur. Tijdens de behandeling van dit bezwaar door het Hoofdbestuur kwam aan de hand van de reglementair overgelegde stukken vast te staan, dat de nederlandse naam gedeel telijk een vertaling was van de oorspronkelijke titel waarin dezelfde plaatsnaam voorkwam. Dientengevolge was het Hoofdbestuur niet gerechtigd de inschrijving van de aangeboden filmnaam te weigeren. Andere protesten of bezwaren konden intern worden geregeld. LIJST VAN GEEN BEZWAAR Het aantal aanvragen betreffende de Lijst van Geen Bezwaar bedroeg dit jaar 1576 tegen 884 in 1971. Hierbij zijn inbegrepen 59 (1971: 65) aanvragen voor televisie uitzendingen. In 366 gevallen (240 in 1971) werd de plaatsing geweigerd. Bij deze aantallen zijn niet begrepen de leveranties via de Stichting Nederlands Film instituut. De levering van films ten behoeve van leger, marine en luchtmacht ge schiedde op de gebruikelijke wijze krachtens de met het Centraal Filmbureau der Krijgsmacht getroffen regeling. Geschillen tussen Bondsleden worden met uitsluiting van de burgerlijke rechter be handeld door de Bondsarbitrage en wel in eerste instantie door de Commissie van Geschillen en in beroep door de Raad van Beroep. Op soortgelijke wijze vindt arbitrage plaats tussen Bondsleden en leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame-Exploitanten. Bovendien namen de leden in hun contracten met niet-leden veelal een clausule op, waardoor uit het contract voortvloeiende geschil len met uitsluiting van de burgerlijke rechter aan de Bondsarbitrage worden onder worpen. Een verslag omtrent de werkzaamheid der desbetreffende colleges volgt onderstaand. COMMISSIE VAN GESCHILLEN De samenstelling der Commissie van Geschillen werd gewijzigd, onder andere door het zich niet meer beschikbaar stellen van de heer E. J. Verschueren, die zowel van de Commissie van Geschillen als van de Raad van Beroep vele jaren lang lid is geweest. In deze functies heeft hij het bedrijf en de organisatie belangrijke diensten bewezen. Als Voorzitter werd herbenoemd de heer J. de Wilde en als plaatsvervan gend Voorzitter de heer J. van Willigen. Als nieuwe leden werden benoemd de heren J. Arkenbout en P. M. Buis. Door loting werden de Kamers als volgt samengesteld: Eerste Kamer: De Voorzitter en de heren P. M. Buis en Drs. J. Ph. Wolff

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 52