Commissie voor niet-commerciële reclame Nationale Herdenking Filmvervoer het Hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoopbond herbenoemd. De Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame-Exploitanten herbenoemde haar leden A. van Bloemendaal en G. F. Turèl als lid en Mr. Dr. J. C. C. Haar als plaats vervangend lid. In de vacature van plaatsvervangend lid werd voorzien door de benoeming van de heer J. Ph. van der Linden. Beide verenigingen herbenoemden in gezamenlijk overleg de heren C. S. Roem tot voorzitter en D. J. van Leen tot plaatsvervangend voorzitter. Secretaris was Mr. W. van Heuven. Er werd in het verslagjaar geen hoger beroep bij de Gemengde Raad van Beroep aanhangig gemaakt. In drie gevallen adviseerde de Commissie voor Niet-Commerciële Reclame tot gratis vertoning van een propagandadia in alle Nederlandse bioscopen, respectievelijk in Amsterdam, Rotterdam en andere Rijnmond- en Drechtgemeenten; in een vierde geval beval zij een reductie van 50% aan voor een dia te vertonen in de bioscopen der gemeente Groningen. Voorts beval zij aan een reductie van 50% op de vertoning van een propagandafilm voor het gebruik van autogordels, te vertonen in heel Neder land, eenzelfde reductie voor de reclamefilm „Amsterdam hou het mooi", in de bioscopen te Amsterdam, respectievelijk voor de herhaling van deze vertoning aan het eind van het jaar. Zij herhaalde haar advies uit 1971 om de sponsored film „Vak manschap is meesterschap" in aanmerking te doen komen voor het zogenaamde 60 meter-tarief ten behoeve van een nieuw roulement. De Commissie bestond uit de heren G. van den Brink, G. A. K. Eerdmans, N. F. van Ewijk en B. W. G. van Royen. De heer C. S. Roem was toegevoegd lid voor de be oordeling van zogenaamde sponsored films. Secretaris was de heer H. W. Hagenberg. De nationale herdenking van allen die sinds 10 mei 1940 in het belang van het koninkrijk zijn gevallen, is in 1972 gehouden op donderdag 4 mei. De plechtigheden vingen aan om 18.00 uur. Het Hoofdbestuur heeft de leden verzocht op donderdag 4 mei bij de exploitatie van hun zaken op passende wijze rekening te houden met het karakter van de nationale herdenkingsavond. In het bijzonder is gewezen op de wenselijkheid op deze avond van 18.00 tot 21.00 uur de lichtreclame niet te ont steken. Met voldoening mag geconstateerd worden, dat de filmtransportdienst, zoals die in onze opdracht wordt uitgevoerd door Van Gend Loos, in het verslagjaar wederom uitmuntend heeft gefunctioneerd. Ook onder ongunstige weersomstandigheden kwa men de zendingen films tijdig op hun bestemming aan. Het kwam zelden voor, dat een zending niet bleek te zijn gearriveerd. Natuurlijk werd er bij Van Gend Loos ook wel eens een fout gemaakt, maar meestal was de moeilijkheid te wijten aan

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 54