Besloten vennootschappen Commissie „Filmhuur kleinere bioscopen" Commissie „Filmreclamemateriaal" onjuiste adressering of onleesbare formulieren. Daarbij kwam het nog al eens voor, dat bij gebruik van oud verpakkingsmateriaal de oude adressen niet volledig verwij derd waren, hoewel de speciaal voor onze transportdienst vervaardigde etiketten zich gemakkelijk laten verwijderen. In de meeste gevallen slaagden de mensen van Van Gend Loos erin de zendingen toch nog op tijd op de bestemde adressen af te leveren. Aangezien Van Gend Loos op Hemelvaartsdag niet functioneert, heeft het Hoofd bestuur reeds eind december 1971 besloten de indeling der vertoningsweken rond doordat ondanks schriftelijke vooraankondiging op het vastgestelde tijdstip niemand de nacht van dinsdag 9 mei op woensdag 10 mei 1972. In verband met de stijging van de vervoerskosten moesten de tarieven voor het jaar 1972 worden aangepast. Met de wet van 3 mei 1971, in werking getreden op 29 juni 1971, is als uitvloeisel van een E.E.G.-richtlijn een nieuwe rechtsvorm in het Nederlandse recht geïntro duceerd, te weten de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid. Het Hoofdbestuur oordeelde het juist de leden wellicht ten overvloede per circulaire nader te informeren omtrent een aantal aspecten betreffende de B.V. en de N.V. Daarbij werden ook de consequenties van een omzetting van een N.V. in een B.V. met betrekking tot het Bondslidmaatschap aangegeven. Gezien de doorgaans ongunstige verhouding tussen baten en lasten bij de bioscopen met een geringe omzetcapaciteit heeft het Hoofdbestuur een studiecommissie inge steld die het vraagstuk van de hoogte der filmhuren speciaal voor deze categorie bioscopen zal bestuderen. De filmhuurproblematiek zal daarbij worden onderzocht in het licht van de totale lastensituatie van zodanige bioscopen. De Commissie, die is samengesteld uit de heren J. Arkenbout en J. van Willigen, leden van het Hoofd bestuur, en J. Th. van Taalingen, Bondsdirecteur, zal het Hoofdbestuur van haar bevindingen in kennis stellen en zal het College eventueel voorstellen doen die met het oog op de uitkomsten van dit onderzoek dienstig worden geoordeeld. De Stu diecommissie ad hoc zal met haar werkzaamheden in het begin van 1973 aan vangen. Het Hoofdbestuur heeft het nuttig geoordeeld een commissie in het leven te roepen die tot taak zal hebben de algemene problematiek rond het filmreclamemateriaal te onderzoeken en het college terzake van advies te dienen. Onder meer zal de com missie in studie dienen te nemen kwesties betreffende de beschikbaarstelling van het reclamemateriaal door de filmverhuurders, de wijze van behandeling door de exploitanten en kostenproblemen. Tot leden van de commissie zijn benoemd de heren P. J. N. R. Ooms, tevens voorzitter, J. van Dommelen, H. W. M. Janssen en L. J. Paerl. De heer H. W. Hagenberg is als secretaris aan de commissie toegevoegd. De Commissie is tijdens het verslagjaar nog niet met haar onderzoek gereedgekomen.

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 55