Contact met de afdelingen en de leden Het Bondsbureau Het Hoofdbestuur heeft in het verslagjaar omtrent verschillende aangelegenheden contact gehad met de afdelingen. Zij werden door het Hoofdbestuur onder meer ge raadpleegd over de samenstelling van de Commissies Nieuwe Zaken, de Bondsarbi- tragecolleges en andere commissies. Met de besturen van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten en de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders heeft het Hoofdbestuur overleg gepleegd omtrent een herziening van de filmhuurcondities. Het Hoofdbestuur heeft met het Bestuur van de Bedrijfs afdeling Filmproduktie van gedachten gewisseld over de contributieheffing voor de afdelingsleden. Dit overleg heeft geleid tot een regeling die door de Bondsraad in zijn jaarvergadering is aanvaard. Verder heeft het Hoofdbestuur met het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmproduk tie een bespreking gevoerd naar aanleiding van de bezwaren van het Hoofdbestuur tegen het Afdelingsbesluit Omzetgegevens. Dit overleg resulteerde in een voor het Hoofdbestuur acceptabele aanpassing van het besluit. Met het Bestuur van de Afdeling C heeft het Hoofdbestuur en gedachtenwisseling gehad over een door deze afdeling ingesteld onderzoek naar de bedrijfsresultaten van de bioscopen die van de afdeling deel uitmaken. Het Hoofdbestuur heeft over een aantal zaken contact gehad met individuele leden naar aanleiding van ingediende klachten. ALGEMEEN Bij het Bondsbureau, dat is belast met een groot aantal taken ten dienste van de organisatie en haar leiding, waren eind 1972 26 personen werkzaam. Ket bureau wordt geleid door de Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen. Zijn naaste medewerkers zijn, wat het secretariaatswerk betreft, de heer H. W. Hagenberg, die de persoonlijke titel van directeur bezit, de heer L. Claassen, de heer Drs. P. M. H. Cuijpers, Mej. Mr. C. A. Krietemeyer, de heer A. H. Pieterse en de heer Th. F. P. Wels. De heer A. M. A. de Haan, register-accountant, is hoofd van de administratie. Op 1 maart was de heer A. H. Pieterse 40 jaar aan het bureau verbonden. Gedu- iende deze jaren heeft hij zijn vele functies met een enorme inzet en met grote liefde voor zijn werk vervuld. Zijn jubileum werd op het Bondsbureau gevierd in aanwezigheid van de Bondsvoorzitter, de heer J. G. J. Bosman, het lid van het Presidium, de heer J. P. M. A. Smulders, en de heer G. F. Turèl, vice-voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame-Exploitanten. Voorts vierden hun zilveren jubileum de heren J. C. Tadixz en Th. F. G. Vermeu len, beiden werkzaam op de administratie. RECETTECONTROLEDIENST In de gebruikelijke omvang heeft deze controledienst van het Bondsbureau geduren de het verslagjaar onderzoekingen in de recette-administraties van bioscopen uit gevoerd. Overeenkomstig de desbetreffende reglementaire bepalingen is daarbij volgens de richtlijnen van het Hoofdbestuur de juistheid en volledigheid geverifieerd

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 56