van de voor filmvertoningen gedane recetteverantwoordingen aan de filmverhuur ders en het Bondsbureau. De toetsing van de naleving der bepalingen van het sinds de afschaffing der vermakelijkheidsbelasting van kracht zijnde Reglement op de Recette-administratie speelde bij de onderzoekingen mede een belangrijke rol; met name gold zulks de voorschriften waaraan de leden-bioscoopexploitanten gebonden zijn met betrekking tot de gebruikte entreebewijzen centrale levering, voorraad administratie en gecontroleerde vernietiging (van niet meer gebruikte bewijzen) omdat langs die weg het verantwoordingsniveau der geldige entreebewijzen bepaald is. Via zaalcontroles is door de dienst voorts controle uitgeoefend op de geldigheid der aan bezoekers verstrekte entreebewijzen. Ook in het verslagjaar bleken ettelijke bioscoopexploitanten nog onvoldoende bekend met detail-regelingen van het nieuwe reglement; in alle voorkomende gevallen zijn zij mondeling van advies gediend en schriftelijk op de betrokken nalatigheden geattendeerd. De Recettecontroledienst heeft in het kader van zijn arbeid met name ook gecontro leerd, of er een juiste samenhang bestaat tussen de afrekenstaten, die een recette verantwoording per film geven, en de feitelijke programmering. TECHNISCHE DIENST In 1972 zijn door de Technische Dienst 366 technische controles ingesteld. De technisch inspecteur is betrokken geweest bij 67 (80) speciale controles, waarbij het ging om licht- of geluidsproblemen, filmbeschadigingen, automatisering of adviezen inzake nieuwbouw, restauratie of verbouwing. Gerapporteerd moet worden dat in 1972 26 (28) vergeefse reizen zijn gemaakt, Hemelvaartsdag te wijzigen, zodanig dat het filmvervoer kon worden uitgevoerd in in de betrokken bioscoop aanwezig bleek te zijn. De technisch inspecteur was voorts betrokken bij de uitvoering van het Internatio nale Industrieel Filmfestival, dat in de periode van 20 t/m 24 november in het Amsterdamse RAI-Congrescentrum plaatsvond. Hierbij werden niet minder dan 119 films vertoond. In 24 (52) ons bekende gevallen zijn gedurende het verslagjaar direct of indirect als gevolg van gegeven adviezen grotere of kleinere verbeteringen in de bioscoop- outillage tot stand gekomen. Van deze 24 gevallen hadden er 9 betrekking op de beeld- of geluidskwaliteit, automatisering of andere verbeteringen in de technische outillage, terwijl in de resterende 15 gevallen sprake was van belangrijke verbete ringen aan de inrichting van de zaal en/of nevenruimten.

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 57