suggesties betreffende toepassing van meer moderne opvattingen op de bioscoopannon- cering samen te bespreken. Noch in 1970 noch in 1971 was het echter mogelijk ge bleken tot zulk een samenkomst met het Bestuur van de Afdeling A te geraken. Echf~« deelde genoemd Bestuur op 9 juni mede, dat de Amsterdamse bioscooponder nemingen hadden besloten de kaderannon ces met ingang van 9 augustus voor de ochtendbladen van woensdag naar donder dag te verschuiven. Daarmede was aan het lang gekoesterd verlangen van de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders voldaan. Uiter aard waren de verhuurders volledig bereid om te voldoen aan de door de Afdeling A gestelde conditie om ook de steunadverten- ties in de ochtendbladen te verplaatsen van woensdag naar donderdag. Men greep de ge legenheid tevens aan om het Bestuur van de Afdeling A ook de overige op advertentie gebied door de verhuurders geopperde ideeën in herinnering te brengen. Op initiatief van het Bestuur der Afdeling werd vervolgens een commissie samenge steld uit vertegenwoordigers van genoemde Afdeling en de Bedrijfsafdeling Filmver huurders, welke commissie belast werd met het voorbereiden van verbeteringen op ad vertentiegebied. In deze Advertentiecommis sie werden tot leden benoemd de heren C. J. Blad, M. Gerschtanowitz en Mr. P. A. Meerburg van de zijde der Afdeling A en de heren Drs. W. J. A. van Roosmalen, B. J. Schimmel en P. Silvius van de zijde der Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, en tot secretaris de heer H. W. Hagenberg, direc teur Bondsbureau. Reeds in haar eerste vergadering, gehouden op 5 december kwam deze commissie tot overeenstemming over het bij de Afdelingen aanhangig maken van een voorstel om de steunadvertenties, welke ten behoeve van de Amsterdamse, Rotterdamse en Haagse bio scopen des woensdags in de avondbladen en des donderdags in de ochtendbladen naast de kaderannonces worden geplaatst zodanig te verkleinen, dat er zonder uitbreiding van het advertentiebudget in de avondbladen van zaterdag en de ochtendbladen van maandag een tweede kaderannonce zou kun nen worden geplaatst met weglating van de aankondiging nachtvoorstellingen en kinder matinees met dien verstande, dat de kosten van deze extra advertentie door exploitanten en verhuurders gezamenlijk worden gedra gen. Dit denkbeeld werd in beide afdelingen met instemming begroet, zij het dat een der film verhuurders medewerking weigerde, daarbij het standpunt innemende dat hij aan het ver kleinen van de steunadvertenties niet kan en wilde medewerken. Bij het einde van het verslagjaar was deze zaak nog hangende. Inmiddels was het ook gelukt de ochtend bladadvertenties van de Rotterdamse en de Haagse bioscopen van woensdag naar don derdag te verzetten, welke verplaatsing zou ingaan op 11 januari 1973. De Advertentiecommissie heeft ook aan dacht besteed aan de redactionele bioscoop agenda's der dagbladen. Bij sommige bladen valt er in dit opzicht wel iets te verbeteren. De commissie streeft naar een dagelijkse bioscoopagenda in alle dagbladen. Zij meent, dat dit uit een oogpunt van service tegen over het publiek vereist is. Daarbij moet in aanmerking worden genomen, dat er per jaar veel meer betalende bezoekers naar de bioscoop gaan dan naar alle andere voorstellingen van kunst en vermaak en de sportwedstrijden tezamen. LIJST VAN GEEN BEZWAAR Op voorstel van het Hoofdbestuur werden er in het Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar enige technische wijzigingen aan gebracht. ALGEMENE VOORWAARDEN VAN VERHUUR EN HUUR VAN FILMS Op verzoek van het Afdelingsbestuur heeft het Hoofdbestuur bij de Bondsraad een voorstel aanhangig gemaakt tot wijziging van de artikelen 13 en 16 der Bondsvoor- waarden. Dit voorstel is door de Bonds raad op 12 december goedgekeurd, waar door de kosten van sommaties der Film- huurschuld-Commissie uniform op 2,50 per sommatie en de kosten van het uitvaar digen en opheffen van uitsluiting werden verhoogd van 25,naar 50,Deze verhogingen waren noodzakelijk om de sinds jaren sterk gestegen kosten te dekken. De Bondsraad heeft het voorstel aangeno men. WIJZIGING AFDELINGSREGLEMENT De door het Hoofdbestuur voorgestelde wijziging beoogde een synchronisatie van de benoemingstermijnen van de bestuurs leden met die van de verkiezing van leden van het Hoofdbestuur door de Bondsraad. Met dit voorstel kon de ledenvergadering van 29 mei zich verenigen. Het voorstel is door de Bondsraad op 20 juni aangenomen

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 67