ka. Onder de 62 (69) films van het Cinema scope-formaat en andere grote formaten was er één (in 1971: twee) van 70 mm- breedte. vooraanstaande filmjournalisten belegd. De bijeenkomst trok veel belangstelling. Ook de heren C. J. Blad, M. Gerschtanowitz, Mr. P. A. Meerburg en J. van Willigen waren aanwezig. Het informele contact werd door alle aanwezigen op prijs gesteld. FILMWEEK Op voorstel van het Bestuur heeft de leden vergadering van 19 april een commissie in gesteld, welke werd belast met het ontwik kelen van denkbeelden en het samenstellen van adviezen met betrekking tot de Film- week, welke in 1973 zal worden gehouden. Tot de leden van deze Commissie werden benoemd de heren A. Denker, P. de Miran da, Drs. W. J. A. van Roosmalen, P. Silvius, L. Tilmans, leden, en H. W. Hagenberg, Secretaris. De heer Denker kon de benoe ming wegens gebrek aan tijd niet aanvaar den. Na ampel beraad adviseerde deze Commissie op 14 juni het Afdelingsbestuur de volgende Filmweek niet in Arnhem, maar in Rotterdam te houden. De Commis sie heeft daarvoor uiteraard de nodige rede nen aangevoerd. Verder adviseerde de Com missie zorg te dragen voor de aanwezigheid van buitenlandse coryfeeën. Een beperking van het aantal in het officiële programma te vertonen films achtte de Commissie gewenst om de gemiddelde kwaliteit op te voeren. Zij beval onder andere aan de Filmweek, die in 1971 in de week van 7-13 oktober is gehouden, te vervroegen tot de eerste week van september. Het Afdelingsbestuur nam de genoemde ad viezen over in een tot het Hoofdbestuur gerichte brief. Het Hoofdbestuur was echter van mening, dat de Filmweek weer in Arnhem moest worden gehouden. Het College was voorts van mening, dat de Studiecommissie het karakter van een Bondscommissie moest hebben en dat van deze Commissie ook de Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taa lingen, moest deel uitmaken. Het Afdelings bestuur heeft rapport uitgebracht aan de ledenvergadering van 23 oktober, die de opvatting van het Hoofdbestuur aanvaardde. De nieuw geformeerde Studiecommissie Filmweek Arnhem is aanstonds aan het werk getogen. Zij was bij het einde van het verslagjaar nog niet met haar adviezen gereedgekomen. NIEUWJAARSRECEPTIE Op 5 januari heeft het Bestuur een infor mele bijeenkomst tussen filmverhuurders en FILMBEURS Overeenkomstig het gewijzigd reglement is er in de maanden juli en augustus slechts eenmaal per veertien dagen Filmbeurs ge houden. Over het algemeen heeft dat geen aanleiding tot moeilijkheden gegeven. In de Kerstweek is geen Filmbeurs gehouden, aangezien Kerstmis op maandag en dinsdag viel. SAMENSTELLING COLLEGES In de tussentijdse vacature van bestuurslid ontstaan door het aftreden van de heer G. J. H. Dujardin heeft de ledenvergadering van 24 maart voorzien door de benoeming van de heer P. Silvius. In plaats van de heer B. J. Schimmel, die aan de beurt van aftreden was, heeft de vergadering tot be stuurslid gekozen de heer W. Hemelraad. De heren L. J. Paerl en J. P. M. A. Smulders werden als bestuurslid herkozen. De heer D. J. van Leen werd opnieuw benoemd tot gedelegeerde van de Afdeling bij de Bonds raad. In de ledenvergadering van 19 april werd de heer Smulders opnieuw tot Voorzitter gekozen. De heer J. Arkenbout werd bij besluit van het Bestuur benoemd tot Penningmeester. In de ledenvergadering van 19 april is be sloten aanbevelingen aan de Bondsraad te doen om in de vacatures-Dujardin en -Schimmel tot Hoofdbestuursleden te kiezen respectievelijk de heer P. Silvius en de heer J. Arkenbout. Ten aanzien van de eventuele vacature van Bondsvoorzitter heeft de vergadering te kennen gegeven zich met een eventuele kandidaatstelling van de heer J. Nijland te kunnen verenigen. FILMHUURSCHULD-COMMISSIE In het verslagjaar verzond de Filmhuur- schuld-Commissie 446 sommaties (in 1971: 592) nopens recettestaten en filmhuurbe- talingen, betrekking hebbende op een totaal filmhuurbedrag van 179.903,84 (in 1971: 225.231,50). De uitsluiting werd 17 maal uitgevaardigd tegen 25 maal in het jaar daarvoor.

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 70