Bedrijfsafdeling Filmproduktie HULDIGING VAN DE HEER E. ALTER VOORUITZICHTEN In de jaarvergadering van 24 maart is de heer E. Alter, die zijn functie van direc teur der N.V. Spiendal Film wegens ver gevorderde leeftijd heeft neergelegd, dank gebracht voor het verdienstelijk werk, dat hij in verschillende functies voor de organi satie in het algemeen en de Bedrijfsafdeling in het bijzonder heeft verricht. Daarbij is in herinnering gebracht, dat genoemde heer reeds op 22 mei 1922 als secretaris van de Afdeling Den Haag is opgetreden. Hij is lid van het Hoofdbestuur en van de voor malige Ledenraad geweest en hij heeft in verschillende commissies zitting gehad. In zijn wederwoord dankte de heer Alter voor de prettige samenwerking, die hij van de zijde van zijn collega's heeft onder vonden. De geleidelijke verbetering van het bio scoopbezoek, welke in verschillende landen reeds geruime tijd gaande is, is Neder land het vorig jaar ontgaan. Toch is er onmiskenbaar en niet alleen bij de jonge ren onder 25 jaar een toenemende belang stelling voor film en bioscoop merkbaar. Bij gelegenheid van de vertoning van films van grote betekenis valt dat onmiddellijk op. Als wij voorts in aanmerking nemen, dat er dit jaar reden is om, gezien ook de nu reeds geboekte resultaten met een film als „Turks fruit", een verdere opleving van de belangstelling voor film en bioscoop te verwachten, dan zien wij de toekomst met gematigd vertrouwen tegemoet. Wel maken wij een voorbehoud voor eventuele grote moeilijkheden voortvloeiende uit de voort gaande inflatie en de daarmee verband hou dende verstoring van de arbeidsvrede. H. W. Hagenberg, Secretaris INLEIDING De economische teruggang in het bedrijfs leven, die zich althans in het grootste deel van 1972 voortzette, beïnvloedde de gang van zaken in onze bedrijfstak in ongunstige zin. In het laatste kwartaal waren er echter tekenen van herstel, die mogelijk tot verbe tering respectievelijk verruiming van de pro- duktiemogelijkheden in 1973 zullen leiden. Deze teruggang gold niet de Nederlandse speelfilm-produktie. Weliswaar kon het topresultaat van 1971 niet worden geëven aard, maar dit neemt niet weg, dat de gang van zaken in die sector, alsmede de voor uitzichten voor het komende jaar, bepaald niet onbevredigend waren respectievelijk zijn. Een hoogtepunt vormde het 13e Internatio nale Industriële Filmfestival, dat voor het eerst in Nederland plaatsvond en wel in de periode van 20 tot en met 24 november in Amsterdam. Nadere bijzonderheden over deze zeer geslaagde manifestatie zijn elders in dit verslag opgenomen. LEDENVERGADERINGEN Er is in 1972 slechts één ledenvergadering gehouden, te weten de jaarvergadering op 7 april. In deze vergadering zijn de gebruike lijke jaarstukken vastgesteld en werd het Bestuur als volgt geformeerd: G. F. de Clerck, Voorzitter, Y. Brusse, Vice-Voorzit- ter, A. W. H. Kommer, Penningmeester, Ch. Huguenot van der Linden, B. Kroon, G. J. J. M. Raucamp en C. Treffers. Als Secre taris fungeerde wederom de heer L. Claas- sen. Tot gedelegeerde in de Bondsraad werd als opvolger van de heer G. F. de Clerck benoemd de heer G. J. J. M. Rau camp. Er werd afscheid genomen van Mr. H. B. F. J. A. Peters, die de afdeling gedurende 10 jaren als Secretaris en 5 jaar als Voorzitter heeft gediend. Hem is dank gebracht voor al hetgeen hij in die vele jaren voor de afde ling en de organisatie heeft gedaan. Voorts is afscheid genomen van en dank gebracht aan de heer T. de Wit, die 13 jaar deel van het Bestuur heeft uitgemaakt. Hun beider aftreden werd betreurd, maar moest, nu daaraan in hoofdzaak gezondheidsredenen ten grondslag lagen, worden gerespecteerd. De vergadering besloot tot vaststelling van een Besluit Omzetgegevens in tweede lezing, omdat het oorspronkelijke besluit qua re dactie bezwaren van de kant van het Hoofd bestuur had ontmoet. Het ging er daarbij om, dat de accountant-buitenstaander, die de omzetgegevens zou moeten totaliseren, in overleg met het Hoofdbestuur diende te worden aangewezen. Dit besluit, dat moest worden gezien als een tussentijdse oplossing,

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 71