Nadat de secretaris enige oriënterende be sprekingen met Brandt had gevoerd en ge bleken was dat Brandt zelf in een bijeen komst van met de reclameverzorging belas te personeelsleden der bioscopen resp. ook ten kantore van de betrokken leden instruc tie ging geven, besloot het Bestuur de le den te adviseren, de uitvoering van de kader annonce voor de Amsterdamse bioscopen vanaf 8 augustus 1972 toe te vertrouwen aan Brandt Advertising voorlopig tot eind 1973. Aan de overige bureaus moest uiter aard bericht worden, dat van de offerte geen gebruik was gemaakt, terwijl boven dien aan Smits Bates dank werd gezegd voor de zorgen gedurende vele jaren aan de kaderannonce besteed. Het doet het Bestuur genoegen te kunnen vaststellen, dat afgezien van enkele kinder ziekten met betrekking tot de letterkeuze, de uitvoering wat de tekst etc. aangaat per fect genoemd moet worden en zich tot dus ver geen tekstfouten van betekenis hebben voorgedaan, tenzij door nalatigheid van de opdrachtgever. Ook de verspreiding van de kaderannonce, in openbare gelegenheden (restaurants, café's, pensions, enz. enz.) is aanzienlijk verbeterd. Men zendt de over drukken niet meer per post doch laat ze door een verspreidingsorganisatie ter plaat se ophangen na de vorige weekagenda te hebben ingenomen. Hangende de overdracht van de kaderan nonce aan het Bureau Brandt werd de le denvergadering geconfronteerd met een dringend beroep van de zijde der filmver huurders, gesteund door een aantal leden der Afdeling A, om de kaderannonces, die in de Amsterdamse ochtendbladen van woensdag verschenen, te verplaatsen naar de ochtendbladen van donderdag, omdat men daarvan meer attentiewaarde ver wachtte voor de nieuwe filmprogramma's. Een der leden, die zich daartegen tot dus ver had verzet, besloot tot medewerking, in aanmerking nemende het in de vergadering blijkende bijna algemeen verlangen om tot die verschuiving over te gaan. Derhalve werd vervolgens overeengekomen Brand Ad vertising tevens opdracht te verlenen om de verschuiving der annonces in de Amster damse ochtendbladen voor te bereiden met ingang van 8 augustus, de datum waarop dit bureau de kaderannonce zou overnemen. Het Bestuur der Bedrijfsafdeling Filmver huurders werd schriftelijk op de hoogte ge steld ten einde de filmverhuurders hierop te kunnen attenderen met het oog op de steunannonces. Op 11 oktober kwamen de besturen der Afdeling A en van de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders op verzoek van laatstgenoemde afdeling bijeen teneinde van gedachten te wisselen over ideeën met be trekking tot een eventuele herziening der advertentiepubliciteit. Allereerst kwam aan de orde het verlangen van de verhuurders om de kaderannonces in de Haagse en Rotterdamse ochtendbla den van woensdag naar donderdag te ver schuiven. En voorts werd besproken de vraag of een spreiding van kader- en steun annonces over meer dagen niet een grotere attentie- en herinneringswaarde zou kunnen hebben dan één grote steunannonce plus kleine kaderadvertentie per week, zonder dat zulks extra geld, althans extra uitgaven van betekenis vergt. Aangezien daaraan verschillende problematische kanten bleken te zitten werd besloten een advertentiecom missie voor de Afdeling A in het leven te roepen bestaande uit de heren C. J. Blad, M. Gerschtanowitz en Mr. P. A. Meerburg, leden der Afdeling A, alsmede de heren Drs. W. J. A. van Roosmalen, B. J. Schim mel en P. Silvius, leden-filmverhuurders. Als secretaris werd toegevoegd de heer H. W. Hagenberg. De Commissie heeft in het ver slagjaar nog geen advies kunnen uitbren gen. Tot de verschuiving van de annonces in Den Haag en Rotterdam werd, na ingesteld onderzoek door de heren M. S. Schaap voor Den Haag en Drs. W. Hofman voor Rot terdam aangaande de praktische mogelijk heden, besloten en wel met ingang van 11 januari 1973. Met het oog daarop werd be sloten een waarschuwingsannonce te plaat sen in de Haagse en Rotterdamse ochtend bladen van 10 januari 1973. Tegelijkertijd zou volgens besluit van de leden de grote Haagse annonce tot op tweederde van haar oorspronkelijke royale breedte (3 kolom) worden teruggebracht, teneinde een kosten besparing te bereiken. Het Bestuur heeft voorts besloten de bu reaus die de kaderannonces te 's-Gravenha- ge en Rotterdam verzorgen uit te nodigen, een offerte in de geest van Brandt Adver tising te doen, teneinde ook daar de gang van zaken te stroomlijnen en de kosten te beperken. Hierover kon in het verslagjaar nog niet worden beslist. VESTIGING EN VERLIES VAN BIOSCOPEN Het Bestuur stelde de leden per circulaire van 8 september in kennis van een oproep der Commissie Nieuwe Zaken om te wor den gehoord, respectievelijk schriftelijk rap port uit te brengen met betrekking tot een

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 79