aanvraag van de N.V. Capitol Theater om toestemming tot het exploiteren van een nieuwe bioscoop in de foyer van het Al- hambra Theater te Amsterdam. Er wer den geen bezwaren ingediend. Het Bestuur rapporteerde derhalve dat er z.i. geen re glementaire beletselen waren aan te voeren tegen deze nieuwe zaal. De Commissie Nieuwe Zaken besliste dien overeenkomstig en verleende derhalve de gevraagde toestemming. De bioscoop (Al- hambra 2) werd reeds op 21 december ge opend. Het Bestuur was daarbij vertegen woordigd en zond een bloemstuk. Tegenover deze aanwinst stond het verlies wegens opheffing van de bioscopen Capitol, Cinema Room (v/h De Liefde) te Amster dam; Harmonie, Musica en Prinses te Rot terdam; Kurhaus en Thalia te 's-Gravenha- ge, alsmede de uitschakeling door brand van de vier reeds in de inleiding genoem de bioscopen; een betreurenswaardige gang van zaken. daarin geheel vrij behoorde te zijn en gaf daarom geen gevolg aan een herhaald ver zoek om een bepaalde slagzin uit de adver tentie te laten. Er werd derhalve een voorstel aan de leden vergadering gedaan om te besluiten een om schrijving vast te stellen van hetgeen waar toe men zich zou hebben te beperken. In de ledenvergadering van 20 november jl. werd echter besloten dit voorstel in te trek ken en te vervangen door een voorstel tot het nemen van een desbetreffend reglemen tair afdelingsbesluit als bedoeld in artikel 33 B van het afdelingsreglement, om het Bestuur te machtigen terzake van de an nonces instructies te geven aan de betrok ken reclamebureaus, waaraan de aan de kaderannonce deelnemende leden zich heb ben te houden. Een voorstel in deze zin werd per circulai re van 29 december 1972 aan de op 10 ja nuari 1973 te houden buitengewone leden vergadering voorgelegd. SEX-THEATERS VAN NIET-LEDEN SLOTOVERZICHT In het vorig jaarverslag werd de vinger ge legd op de verschijning van deze kamer- bioscoopjes, waar zonder beletselen onge keurde films werden vertoond. Het Hoofd bestuur van de Bond heeft op ons dringend verzoek de autoriteiten op deze onhoudba re en voor onze leden bovendien oneerlijke ontwikkeling gewezen. De betrokken onder nemers zijn daarna van overheidswege ver plicht om op straffe van sluiting uitsluitend door de Rijksfilmkeuring toegelaten films te vertonen. TOEZICHT OP DE KADERANNONCES In het verslagjaar werd de behoefte ge voeld aan het handhaven van de gebrui kelijke uniformiteit in de kaderannonces der leden in de drie grote steden en het achter wege laten van publicaties, die niet recht streeks te maken hebben met wat normaal gebruikelijk en nodig is om een filmvoor stelling aan te kondigen, dan wel opvallen door een afwijkende opmaak of het gebruik van afwijkende letter- en andere tekens. Tot dusver had het Bestuur steeds bereikt, dat de leden die op basis van vrijwilligheid deelnemen in de kaderannonce, zich aan deze gedragslijn hielden, dan wel in geval van bezwaren, zich hielden aan verzoeken terzake van het Afdelingsbestuur. Een der leden stelde zich op het standpunt, dat hij De ledenvergadering besloot om ten aan zien van de V.V.V. te 's-Gravenhage dezelf de regeling tot collectieve contribuering te treffen, als die welke al bestond voor Am sterdam en Rotterdam. Met de inning van deze bijdragen liep het allerminst vlot. Ver scheidene leden bleven in gebreke, zodat herhaalde reminders en tenslotte recht streekse aanslagen aan de betrokkenen moesten worden gezonden. Het Bestuur is van oordeel, dat de verkregen kostenbespa ring niet behoort te leiden tot extra kosten ten laste van het secretariaat der afdeling en vertrouwt erop, dat de bijdragen in de toekomst prompt zullen worden voldaan. De V.V.V. Amsterdam maakte bezwaar te gen het nieuw gevolgde systeem, waardoor zij de rechtstreekse bijdragen van verschei dene leden miste. Zij was van oordeel, dat onder die omstandigheden de publicatie van de bioscoopprogramma's in het weekpro- gramma der V.V.V. t.z.t. zou moeten wor den gestaakt. Het Bestuur stelde zich op het standpunt, dat de contributie en de uit gifte van het voorlichtingsblad dezer gesub sidieerde instelling zaken zijn, die met el kaar niets te maken hebben, temeer daar de contribuering geschiedt op basis van vrij willigheid. Deze aangelegenheid was aan het eind van het verslagjaar nog hangende. Met betrekking tot de kaderannonces inge val van feestdagen als Hemelvaartsdag, Pasen, Pinksteren, Kerstmis en Nieuwjaar gaf het bestuur adviezen, evenals met be-

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 80