Afdeling B trekking tot het laten vervallen van de tweede voorstelling op St. Nicolaas- en Oudejaarsavond. Met betrekking tot het vra gen van toestemming voor nachtvoorstellin gen, welke verplichting de gemeente 's-Gra- venhage bioscopen met een Horeca-vergun- ning wilde opleggen, werd de leden gead viseerd hierop niet in te gaan, althans eerst advies in te winnen bij het Bondsbureau. Het bedrijf had vooral in de Haagse bin nenstad ernstige overlast van de terreur die sommige opgeschoten jongelui in groepjes probeerden uit te oefenen en waarbij vaak grote schade werd aangericht. Men over woog een verscherping van het toezicht op de bedrijven teneinde hieraan het hoofd te kunnen bieden. Het aantal ingeschreven bioscopen der Af deling A verminderde van 80 tot 74 (inclu sief de vier door brand uitgeschakelde za ken). Het Bestuur vertegenwoordigde de afdeling bij verscheidene gedenkwaardige gebeurte nissen als filmpremières, jubilea en opening van nieuwe zaken. Ter gelegenheid van de officiële ingebruikstelling van de Amster damse Nieuwendijk als voetgangersdomein leverde de directie van de Cinema Parisien een originele bijdrage aan de festiviteiten, door haar bioscoop gedurende twee dagen te transformeren tot een bioscoop uit 1912 zowel wat de filmprogramma's, de aankle ding van haar personeel, als foto's en affi ches en entreeprijzen uit die tijd betreft. A. H. Pieterse, Secretaris INLEIDING De bedrijfsresultaten hebben zich in 1972 wat onze afdeling aangaat ondanks de ste vige toename in 1971 bevredigend gehand haafd. Het was te verwachten, dat het be zoek, hetwelk in 1971 in sterke mate was toegenomen als gevolg van de bijzondere publieke belangstelling voor enige produk- ten van eigen bodem, in het verslagjaar weer iets zou kunnen terugvallen, bij ge breke van soortgelijke films. Dit is in de af deling inderdaad het geval geweest en wel met 4,8 maar de bruto-recettes gingen niettemin met 4,6 omhoog. Het is wel licht als een teken van stijgend vertrouwen in de toekomst van het bioscoopbedrijf te beschouwen, dat er in het verslagjaar ver scheidene plannen voor in onze afdeling te vestigen bioscopen werden ingediend of gerealiseerd. Voor een belangrijk deel heb ben deze plannen overigens betrekking op inbouw in bestaande ruimten of op deling van bestaande grote, soms verouderde thea ters. Deze, ook in andere afdelingen en in het buitenland waar te nemen ontwikkeling, manifesteerde zich in het verslagjaar in En schede, Hilversum, Leeuwarden, Maastricht en Utrecht. voor het bespreken van bij de Bondsraad ingediende voorstellen en de eventuele her ziening der B.T.W.-aftrek in samenhang met de filmhuurberekening. Periodiek aftredend waren in de jaarverga dering de bestuursleden J. van Dommelen, F. H. W. Weyschedé en Drs. J. Ph. Wolff. Zij werden bij enkele kandidaatstelling her kozen. De ledenvergadering herbenoemde de heer Wolff eveneens tot voorzitter van de afdeling. In de door het tussentijds af treden van de heer W. F. Dubbeldeman ont stane vacature van gedelegeerde in de Bondsraad, bedoeld in artikel 37 van het Reglement der Bedrijfsafdeling Bioscoop exploitanten, werd uit de gestelde kandida ten gekozen de heer R. H. Gerschtanowitz, lid van de raad van bestuur der N.V. Thea termaatschappij van de N.B.T. te Amster dam. Tevens hechtte de jaarvergadering haar goedkeuring aan de jaarstukken der afdeling. De ledenvergadering verenigde zich voorts met de jaarstukken voor de Bondsraad. De samenstelling van het Bestuur was eind 1972 ongewijzigd als volgt: Drs. J. Ph. Wolff, voorzitter; R. Nassette, vice-voorzit- ter; L. van Praag, penningmeester; J. van Dommelen en F. H. W. Weyschedé, leden. Secretaris: A. H. Pieterse. ALGEMEEN Het Bestuur hield zeven vergaderingen. De leden kwamen tweemaal bijeen en wel op 29 mei voor het bijwonen van de jaarver gadering, waarin tevens de agendapunten van de jaarvergadering van de Bondsraad werden besproken, alsmede op 14 november NIEUWE EN GEWIJZIGDE REGLEMENTERING Teneinde doublures in dit verslag en dat van onze bedrijfsafdeling, respectievelijk van de Bond te voorkomen moge worden volstaan met het aanstippen van het feit,

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 81