De vertegenwoordigers onzer afdeling gin gen tenslotte akkoord met een tussenvoor- stel van het Hoofdbestuur, gebaseerd op dat overleg, bedoeld om per 1 januari 1973 een voorlopige regeling te treffen, neerkomen de op herziening van het voor-aftrekper centage op 12, zoals het was vastgesteld bij de invoering van de B.T.W., teneinde de schade voor de verhuurders als de B.T.W. 16 werd, enigszins te beperken. VESTIGING NIEUWE BIOSCOPEN Het Bestuur heeft ingevolge desbetreffende uitnodiging van de Commissie Nieuwe Za ken rapport uitgebracht met betrekking tot aanvragen van de N.V. Ufio om toestem ming tot het exploiteren van een nieuwe bioscoop in een daartoe te verbouwen ruim te boven het Scala Theater te Utrecht; vah de N.V. Theater Mij. van de Neder landse Bioscoop Trust voor de exploitatie van twee nieuwe bioscopen in het daartoe te verbouwen Rembrandt Theater te Utrecht, alsmede van de N.V. Jogchem's Theaters voor de exploitatie van een nieuwe bioscoop in het daartoe in tweeën te delen Casino Theater te Hilversum. De eerste twee aanvragen leverden weinig problemen op. Het bestuur bleek desge vraagd van mening te zijn, dat er voor het navertoningstheater Olympia voldoende films beschikbaar zullen zijn, en dat het zelfs mogelijk is, dat deze sneller ter be schikking zullen komen dan thans. Met betrekking tot Hilversum stuitte het bestuur op een bezwaar van de andere plaatselijke exploitanten, dat Hilversum eigenlijk niet geschikt zou zijn voor uitbrei ding van het theaterpark, in aanmerking nemende de concurrentie van Amsterdam. Vergelijking van de ontvangstcijfers met die van de bioscopen in enige dienovereenkom stige gemeenten, wees uit, dat deze in Hil versum eerder beter lagen. Het was daarom van oordeel, dat deze gematigde uitbreiding van de bioscoopcapaciteit niet tot een ex ces ter plaatse zou kunnen leiden. Overeen komstig de hiervoor weergegeven standpun ten werd aan de Commissie gerapporteerd. Zij verleende aan alle requestranten de ge vraagde toestemming. Bij het Hoofdbestuur werden aanvragen ingediend tot verplaat sing van Lux Maastricht naar het balcon- gedeelte van het Mabi Theater, welke in middels tot stand kwam, alsmede de ver plaatsing van de (inmiddels door brand ver woeste) Palace Cinema te Enschede naar een nieuwe aanbouw bij het Alhambra Theater aldaar. INFORMATIE OVER BEDRIJFSRESULTATEN Aan een reeds geruime tijd gekoesterde wens der afdeling, kenbaar gemaakt aan de Exploitantenraad, om periodiek in kennis te worden gesteld van de resultaten der voor het bedrijf belangrijke films, alsmede om de fluctuatie van de filmhuurpercentages te kunnen volgen is gevolg gegeven in die zin, dat op de maandstatistieken overzichten van de zogenaamde top-10 en de filmhuurper centages worden opgenomen. De afdeling acht dit een belangrijk stuk informatie voor de bedrijfsvoering. SLOTOVERZICHT In het verslagjaar werden in onze Afdeling geopend: Studio Friesland in Leeuwarden, Palace I en II (ter vervanging van Palace) Maastricht, Midi Maastricht (vervanging van Lux aldaar). Conform het bepaalde in artikel 24 van het Reglement der Bedrijfs afdeling Bioscoopexploitanten zijn de bio scopen in de gemeente 's-Hertogenbosch uit de Afdeling C per 1 juli 1972 overgegaan naar de Afdeling B. Per 1 januari 1972 be droeg het aantal bij onze afdeling aange sloten bioscopen 100. Per 31 december eindigde het lidmaat schap van de N.V. Bioscoop Vreeburg, ex- ploitante van de gelijknamige bioscoop te Utrecht, waarvan de exploitatie met ingang van 1 januari voor een bepaalde tijd wordt voortgezet door de Mij. Tuschinski N.V. in verband met de verbouwing van het Rem brandt Theater in deze gemeente. Bij officiële gelegenheden, waaronder jubi lea en inbedrijfstelling van nieuwe zaken ook in andere afdelingen liet het Bestuur blijken van zijn interesse hetzij door aan wezigheid van bestuursleden, hetzij door middel van bloemen of een passend ge schenk. A. H. Pieterse, Secretaris

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 83