Afdeling D ling C over de verschillende provincies zag er met inbegrip van genoemde mutaties als volgt uit: (de tussen haakjes geplaatste cij fers geven de corresponderende aantallen per 31 december 1971 aan) Noord-Holland 18 (17); Zuid-Holland 13 (12); Gelderland 13 (13); Noord-Brabant 6 (9); Limburg 11 (10); Drente 8 (8); Overijssel 13 (13); Groningen 6 (3); Friesland 5 (4); Zeeland 3 (3); Utrecht 3 (3). Er was in de afdeling nog één bio scoop wegens verwoesting buiten gebruik, namelijk in Winschoten, zodat in totaal 98 bioscopen werden geëxploiteerd. Er werden in 1972 geen bioscopen van de afdeling C gesloten, hetgeen ten opzichte van de gang van zaken in voorgaande jaren een verheu gend verschijnsel mag worden genoemd. L. Claassen, Secretaris INLEIDING Tijdens het verslagjaar hebben enkele ex ploitanten zich genoodzaakt gezien hun deuren voorgoed te sluiten. Ondanks deze sluitingen nam het bezoek ten opzichte van 1971 toe met 5,6 terwijl de bruto-recet- tes met 10,1 stegen. Deze sterke verbete ring zal uiteraard voortspruiten uit de om standigheid, dat de meesten onzer leden pas in het verslagjaar ten volle konden profite ren van het succes van enkele Nederlandse films. ALGEMEEN Er werden twee bestuurs- en drie ledenver gaderingen gehouden. De jaarvergadering vond plaats op 24 mei en de buitengewone ledenvergadering op 28 september. De periodiek aftredende bestuursleden me vrouw C. M. Vos-van den Steenhoven, als mede de heren C. Geerts, H. Holman en A. H. W. Schuurman werden bij enkele kan didaatstelling herkozen, evenals de perio diek aftredende gedelegeerde uit de afde ling in de Bondsraad, de heer S. Spanjaart. De jaarlijkse ledenvergadering keurde voorts goed het jaarverslag over 1971, de rekening en verantwoording over hetzelfde jaar, alsmede de begroting voor 1972. Door het overlijden van de Vice-Voorzitter, de heer P. N. Brouwer, en ingevolge het verlies van de vereisten voor het lidmaat schap der Afdeling D door de heer T. Abeln, door overschrijving van zijn bedrijf naar de Afdeling C, waren twee tussentijd se bestuursvacatures ontstaan, waarin de buitengewone ledenvergadering van 30 ok tober moest voorzien. Bij enkele kandidaat stelling zijn respectievelijk de heren S. J. J. M. L. Fonke te Echt en B. A. C. van der Knaap te Wassenaar in deze vacatures be noemd. Door het overlijden van de heer Brouwer was tevens een vacature ontstaan in de func tie van Vice-Voorzitter. Aangezien in af wijking van de reglementering der andere afdelingen niet alle bestuursleden, doch al leen voorzitter, vice-voorzitter en penning meester der Afdeling D zitting hebben in de Exploitantenraad en dientengevolge ook in de Bondsraad, moest de ledenvergadering reglementair een nieuwe vice-voorzitter be noemen. Als zodanig koos zij de heer H. Holman, tot dan toe penningmeester. In de daardoor ontstane vacature-penningmees ter benoemde zij de heer B. A. Holtslag uit Ulft, die daarmede lid van vorengenoemde raden was geworden. Het Bestuur was na die datum als volgt sa mengesteld: C. Geerts, Voorzitter; H. Hol man, Vice-Voorzitter; B. A. Holtslag, pen ningmeester; mevrouw C. M. Baars-Ren- niers, S. J. J. M. L. Fonke, B. A. C. van der Knaap, A. H. W. Schuurman, me vrouw C. M. Vos-van den Steenhoven en E. Wierda, leden. Secretaris was de heer A. H. Pieterse. NIEUWE EN GEWIJZIGDE REGLEMENTERING Met de voorstellen van het Hoofdbestuur aan de Bondsraad heeft de afdeling zich verenigd. Voor een toelichting op deze voorstellen moge om doublures te voorko men verwezen worden naar het verslag van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten van de Bond. VESTIGING NIEUWE BIOSCOPEN In het verslagjaar werd officieel in het Be- drijfsregister ingeschreven de autobioscoop d'Oale Woag te Drouwen. Hoewel de bio scoop al geruime tijd in exploitatie was, moest nog aan een tweetal voorwaarden van de Commissie Nieuwe Zaken worden voldaan. Op verzoek van de exploitante, de Firma Refion, heeft de Commissie met

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 86