Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel Het verslag over het Stichtingsjaar 1971/ 1972 biedt ten opzichte van voorgaande ja ren weinig nieuwe gezichtspunten. De jaar lijkse examens zijn ditmaal voor het eerst uitsluitend mondeling afgenomen en de re sultaten waren niet onbevredigend, zoals uit het elders opgenomen cijfermateriaal blijkt. Het is echter nog te vroeg om thans al te oordelen over de vraag, of dit een gevolg is van het wegvallen van het schriftelijke ge deelte van het examen. Het gemiddelde aantal cursisten vertoon de ditmaal een lichte stijging van 35 naar 38 ten opzichte van het voorgaande jaar. Het aantal nieuwe operateurs, zijnde dege nen die een werkboekje aanvroegen, steeg van 35 tot 51. Deze onverwachte stijging werd voor een deel veroorzaakt door uit reiking van werkboekjes aan een aantal mi litairen, die via het Centraal Filmbureau voor de Krijgsmacht voor operateurswerk- zaamheden werden opgeleid. Dit laatste ge schiedt overigens in samenwerking met on ze Stichting. BESTUUR Er is 1 bestuursvergadering gehouden, te weten op 23 juni 1972. De jaarstukken werden ongewijzigd goedgekeurd. Door het Hoofdbestuur zijn de volgende bestuursle den herbenoemd: de heren W. F. Dubbelde- man, Voorzitter; E. F. W. Trijssenaar, Pen ningmeester; L. Claassen, Secretaris; J. J. Arens, O. P. Besseling, F. van der Heyden en H. P. J. van der Hilst. De heer D. Meen- horst zag zich wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd genoodzaakt zijn functie neer te leggen en op voor dracht van de Rijksbrandweerinspectie werd door het Hoofdbestuur in zijn plaats be noemd de heer Th. J. Schuitemaker. Helaas moet verder worden gerapporteerd, dat ons bestuurslid de heer E. J. Weier op 8 januari 1972 plotseling is overleden. Bij de crematie op 12 januari in Rotterdam was een aantal bestuursleden aanwezig, ten einde de overledene de laatste eer te be wijzen. Tegen het einde van het verslagjaar heeft het Hoofdbestuur in de aldus ontstane va cature voorzien door de benoeming van de heer H. Berg, die in Schiedam een bioscoop exploiteert. In de bestuursvergadering is opnieuw uit voerig gesproken over de samenstelling van een mondelinge cursus voor hen die zijn belast met de bediening van geautomati seerde projectie-installaties. Deze aanvul lende opleiding kreeg de naam Cursus-C. Er is door de Secretaris rapport uitgebracht over het overleg, dat hij heeft gevoerd met de directie van de Elektrotechnische School te Amsterdam, waarin de cursus onderge bracht zou kunnen worden en met de door deze school aanbevolen leerkracht, de heer A. H. de Metter. Verder heeft de Secre taris uitvoerig gesproken met drie techni sche handelaren, die geautomatiseerde ap paratuur leveren, over het ter beschikking stellen van documentatiemateriaal en het organiseren van praktijklessen. Dit gesprek heeft ertoe geleid, dat ook van die zijde op volledige medewerking kan worden gere kend. Vervolgens is geconstateerd, dat de belang stelling voor deze nieuwe cursus, die, zoals in ons vorig jaarverslag is vermeld, aan vankelijk zeer teleurstellend was, na een tweede rondschrijven aan de betrokken bio scopen in voldoende mate is toegenomen. Er zijn 25 voorlopige aanmeldingen binnen gekomen, hetgeen voldoende is om de cur sus in het komende najaar te kunnen star ten. Er is voorts met voldoening kennisgenomen van een mededeling van de Voorzitter, dat ook de Exploitantenraad van de Nederland se Bioscoopbond deze nieuwe cursus toe juicht en bereid is daaraan, zo nodig, fi nanciële steun te verlenen. Er werd tenslotte besloten om er naar te streven de eerste cursus-C in september 1972 te laten beginnen. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN In september van het verslagjaar startte een nieuwe cursus met 10 deelnemers, waaron der 7 voor het Praktijk Certifikaat. Per eind december was dit aantal gestegen tot 13, waaronder nog steeds 7 kandidaten voor genoemd certifikaat. Op 31 augustus was de cursus voor het Praktijk Certifikaat ten einde en restten er nog 6 cursisten voor de volledige operateursopleiding. De januari-cursus begon met 8 deelnemers, waaronder 4 voor het Praktijk Certifikaat. Per het einde van het verslagjaar was dit aantal gestegen tot 12, waaronder 6 voor het certifikaat. Er liepen gedurende het verslagjaar nog 5

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 88