oudere cursussen, waarvan er 2 in 1972 zijn voltooid. Het maximale aantal cursis ten bedroeg aldus in het verslagjaar 42 te gen 39 in 1971. Per het einde van het ver slagjaar waren deze aantallen respectieve lijk 32 tegen 26. Het totale aantal cursisten is dus bijzon der gering geworden, maar het bestuur meende dat de opleiding desondanks in stand diende te worden gehouden. EXAMENS Zoals reeds in de aanhef van dit verslag werd opgemerkt, is voor het eerst uitslui tend mondeling geëxamineerd en wel op 30 november en 1 december 1971 te Amster dam. Het totale aantal kandidaten bedroeg 41, terwijl zich voor het speciale examen dat handelt over de Brandbeveiligingsvoor schriften en is bedoeld voor bedrijfsleiders of andere medewerkers van bioscopen die zijn uitgerust met een geautomatiseerde ca bine-installatie, 11 kandidaten hadden aan gemeld. Daarenboven hebben gedurende het ver slagjaar nog 12 kandidaten aan tussentijdse examens deelgenomen, alsmede 14 kandi daten voor een tussentijds examen voor ge automatiseerde bioscopen als bovenbedoeld. In totaal waren er dus 78 kandidaten. Dit totaal was aanzienlijk hoger dan in 1970, hetgeen voornamelijk een gevolg is geweest van het speciale brandweerexamen. Ondanks deze stijging van het totaal, was het aantal kandidaten dat zich voor het examen ter verkrijging van het diploma A of B meldde wederom lager dan in 1970, te weten 17 tegen 21. Examens diploma A of B Van de 17 kandidaten voor dit examen zag de verdeling over de vakken er als volgt uit (de tussen haakjes geplaatste cijfers geven het aantal geslaagden per vak aan): Cabinepraktijk: 11 (10) Brandbeveiligingsvoorschriften: 11(9) Lichttechniek: 11(7) Elektrotechniek: 11(7) Voorschriften Elektrotechniek: 6(5) Versterkertechniek: 5(3) Er zijn in totaal 14 kandidaten geslaagd of gedeeltelijk geslaagd en er werden 7 diplo ma's behaald, te weten 4 diploma's B en 3 diploma's A. Examens Praktijk Certifikaat Voor deze examens meldden zich op 30 november en 1 december 24 kandidaten aan. Hiervan slaagden er 14, 9 kandidaten slaag den voor een van beide vakken en 1 kandi daat werd afgewezen. Voor de tussentijdse examens, die in Den Haag en Amsterdam plaatsvonden en wel in de maanden mei en augustus, zijn er van de 12 kandidaten slechts 4 geslaagd, terwijl 5 kandidaten gedeeltelijk slaagden, 1 werd afgewezen en 2 niet verschenen. In totaal zijn aldus gedurende het verslagjaar 18 Prak tijk Certifikaten behaald. Brandweerexamens Het speciale examen in het onderwerp Brandbeveiligingsvoorschriften voor hen die niet als operateur werkzaam zijn (automa tisering), werd gecombineerd met de tus sentijdse en de jaarlijkse examens, als bo venbedoeld. Er meldden zich in totaal 25 kandidaten aan, voornamelijk bedrijfslei ders en portiers van bioscopen, waarvan er 20 zijn geslaagd, 1 kandidaat moest wor den afgewezen en 4 verschenen niet op het examen. Uit vorenstaande cijfers mag worden afge leid, dat met dit examen in een behoefte is voorzien. Verwacht mag worden, dat er in het komende jaar minder gegadigden voor dit examen zullen zijn, aangezien het aan tal geautomatiseerde bioscopen beperkt is. MEDEWERKING AAN DE EXAMENS Een woord van dank aan het adres van de bioscoopondernemers en de directie van het Bondsbureau, alsmede aan de gezamenlij ke examinatoren en gecommitteerden die aan de verschillende examens hun mede werking verleenden, mag hier ook ditmaal niet ontbreken. Dit geldt ook voor de brand weerdeskundigen, die jaarlijks via de Rijks- brandweerinspectie hun deskundige bijdra ge aan het geheel verlenen. Alle examens zijn, mede dankzij deze medewerking, ge heel volgens plan verlopen. VOORUITZICHTEN Er kan slechts worden gerapporteerd, dat de vooruitzichten onzeker blijven. De belang stelling voor de cursussen neemt af, waar bij men meer en meer blijkt te volstaan met het Praktijk Certifikaat. Ten aanzien van de cursus-C (automatise ring) zijn de verwachtingen hoog gespan nen, aangezien het hier om een gespecia liseerde opleiding zal gaan in de vorm van een dagcursus en wel eens per 14 dagen in Amsterdam. In ons volgend verslag zullen hierover de nodige details gepubliceerd kunnen worden. L. Claassen, Secretaris

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 89