belangstelling bestond. Deze manifestaties stonden voor een deel in het teken van het Europese Monumenten jaar en werden georganiseerd in samenwerking met het Nationaal Bureau voor Toerisme en de desbetreffende afdeling van C.R.M. Een derde evenement dat zich in Cannes afspeelde, was een internationale ont vangst in het bekende Palm Beach Casino, waarbij, onder het motto „la réception des nations", een tiental landen, die met een of meer films aan het festival deel namen, met een nationaal buffet waren vertegenwoordigd. Ook ons land gaf met veel succes acte de présence, in gezelschap van Algerije, Amerika, Brazilië, Canada, Frankrijk, Japan, Mexico, Polen en Rusland. Door al deze activiteiten, in combinatie met hetgeen in de twee voorgaande jaren is verricht, heeft Nederland als filmland een bepaalde plaats in het internationale filmgebeuren verworven, hetgeen o.a. tot uiting komt in een sterk toegenomen internationale correspondentie over bestaande en toekomstige filmprodukties. Weliswaar kan nog niet worden gesteld, dat er, enkele uitzonderingen daargelaten, belangrijke inkomsten uit het buitenland komen, maar het begin is er zeker en het zal in hoofdzaak van de kwaliteit van toekomstige films afhangen in hoeverre de internationale opbrengsten van de Nederlandse films, een faktor van betekenis zullen gaan worden. Het jaarlijkse Internationale Industriële Filmfestival, dat ditmaal van 27 tot en met 31 oktober in Montreux, Zwitserland, is gehouden en waaraan circa 125 bedrijfsfilms uit de gehele wereld deelnamen, was opnieuw een succes voor ons land. De hoogste onderscheiding in de categorie van films, bestemd voor een algemeen publiek, de zogeheten Grand Prix, viel namelijk ten deel aan de Nederlandse film „Dorst van de Rijnmond", welke film in opdracht van het wHIlllllï De Nederlandse stand in Cannes

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 12