,,Pim Pandoer in het nauw" (Rex Film) Drinkwaterleidingbedrijf van Rotterdam, werd geproduceerd door Multifilm/ Cinecentrum N.V., onder regie van Elvira Kleinen. Ook twee andere Nederlandse films vielen bij dit evenement in de prijzen, namelijk „The day after tomorrow", produktie en regie Rob Greiner, en de film „Blokkenmat", produktie Mundofilm N.V., regie Joop Burcksen en Ruud Herblot, die respectievelijk een eerste prijs en een derde prijs verwierven. Beide laatstgenoemde films waren bestemd voor een gespecialiseerd publiek. PRODUCTIEFONDS In het verslagjaar vond in het Bestuur een wijziging plaats. De heer H. Isaac is als lid teruggetreden. In deze vacature werd in april door de Minister benoemd de heer A. Koolhaas te Amsterdam. Overigens bleef de samenstelling van het Bestuur ongewijzigd als volgt: voor het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk de heren Dr. J. Hulsker, voorzitter, en J. Wiegel, en voor de Nederlandse Bioscoopbond de heren J. G. J. Bosman, secretaris, G. J. H. Dujardin en M. Gerschtanowitz. Als toegevoegd secretaris fungeerde de heer J. Th. van Taalingen; van het secretariaat maakten voorts deel uit Mej. Mr. C. A. Krietemeyer, en de heren L. Claassen en A. M. A. de Haan, allen verbon den aan het Bondsbureau. Met een regelmatige spreiding over het jaar kwam het Bestuur vijfmaal bijeen ter behandeling van een reeks aanvragen om financiële bijdragen in de produktie- kosten van Nederlandse speelfilms en van enige co-produkties, en om voorschot-

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 13