Stimulering van filmbelangstelling Bij het wekken en levend houden van de belangstelling van een breed publiek voor de film en de bioscoop heeft de Bond een aanvullende taak ten opzichte van hetgeen de leden individueel op dit gebied ondernemen. De aktiviteiten van de Bond liggen vooral op het gebied van de voorlichting, de publiciteit en de research. De persdienst van het Bondsbureau heeft de pers weer wekelijks voorzien van gegevens omtrent landelijke en plaatselijke filmpremières, alsmede daarop aan sluitende prolongaties. De verzendlijst omvat meer dan 150 filmjournalisten en redacties. Daarnaast is er een tiental andere persberichten verzonden, onder meer naar aanleiding van de behandeling van de Wet op de Filmvertoningen in het Parlement, het Jaarverslag 1974 (waarvan tevens een uittreksel verspreid werd), de Jaarvergadering en de invoering van een gewijzigde reductieregeling voor bioscoopbezoek van personen van 65 jaar en ouder. Op 28 november werd aan de pers voor het negende achtereenvolgende jaar de brochure „Wordt verwacht 1975-1976" uitgereikt, een overzicht van de komende nieuwe hoofdfilms met vermelding van de regisseur, de producent, de hoofdrol spelers en de distributeur. De geschenkbonnen voor bioscoopbezoek, die in waarden van 5,en 10, worden uitgegeven, hebben in 1975 een afzet gehad die ruim hoger was dan in het voorgaande jaar. De bonnen blijken in toenemende mate in trek te zijn als geschenk voor relaties en personeel en als prijs bij prijsvragen. Volgens het Reglement inzake Entreeprijzen voor personen van 65 jaar en ouder hebben de bewuste bejaarden in alle bioscopen toegang tegen betaling van een gereduceerde entreeprijs, en wel op maandag, dinsdag en woensdag, uitgezonderd Passage Theater, Schiedam

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 24