Euro-Cinema, Amersfoort algemeen erkende feestdagen. De gereduceerde entreeprijs werd bepaald door de prijs van de goedkoopste rang te verminderen met 0,75. Aangezien er steeds meer theaters kwamen waar een eenheidsprijs gehanteerd werd, hetgeen de be jaarden onvoldoende voordeel gaf, is het reglement op dit punt gewijzigd. Per 31 juli werd voortaan de reductieprijs gelijkgesteld aan de helft van de prijs van de duurste rang. Voor het overige werd het reglement niet gewijzigd. Naar aan leiding van de nieuwe regeling, en een aantal misverstanden als gevolg van de landelijke invoering van een Pas 65, werd een folder vervaardigd, waarin de reductieregeling voor bioscopen duidelijk werd uiteengezet. Deze folder is op grote schaal via de bioscopen en enkele bejaardenorganisaties verspreid. Zoals steeds heeft het Bondsbureau de gehele organisatie en de publicitaire bege leiding van de Internationale Filmweek Arnhem in handen gehad. Deze Filmweek, waarover elders in dit verslag wordt gerapporteerd, wordt door het Hoofdbestuur een belangrijke positieve bijdrage geacht aan het Nederlandse filmklimaat. Op het gebied van de wetenschappelijke research heeft de Bond in het verslagjaar geparticipeerd aan het Nationaal Onderzoek Persmedia 1975, waardoor onder meer een up to date en zeer exact inzicht werd verkregen in de huidige samen stelling van het bioscooppubliek. Door een vergelijking met de resultaten van het Nationaal Onderzoek Persmedia 1972, waaraan de Bond eveneens had deelgeno men, konden bovendien eventuele verschuivingen in de samenstelling van het publiek getraceerd worden. Ook nu zodanige verschuivingen zich amper blijken te hebben voorgedaan blijft het niettemin van belang, dat zulks onomstotelijk wordt vastgesteld en dat ook in de toekomst op dit gebied de vinger aan de pols wordt gehouden. Voorts heeft de Bond medewerking verleend aan enkele onderzoeken van be-

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 26