Internationale filmweek Arnhem Éw^P^mIHM Het Rembrandttheater: hoofdkwartier van de tiende Internationale Filmweek Arnhem De tiende Internationale Filmweek Arnhem, gehouden van 25 september tot en met 1 oktober 1975, heeft qua opzet de lijn van de filmweken van 1971 en 1973 voortgezet. Naast de presentatie in het Rembrandt theater van een aantal kwalita tief opmerkelijke films uit het aanbod van de Nederlandse filmverhuurkantoren, werd in Luxe een reeks van wat moeilijker toegankelijke films geïntroduceerd, welke films in het algemeen nog geen importeur hadden gevonden en speciaal voor de filmweek naar ons land waren gehaald. Met nadruk is er naar gestreefd ook dit jaar weer een zo groot mogelijk deel van de Arnhemse bevolking bij de filmweek te betrekken. Wat betreft de schoolgaande jeugd werd dit bereikt door de aktiviteiten van het Verenigd Nederlands Filminstituut. Voorts zijn alle Arnhemse bioscopen ingeschakeld bij het vertonen van interessante reprises. De Stichting Internationale Filmweek Arnhem ontvangt subsidies van het Rijk, de gemeente Arnhem en de Nederlandse Bioscoopbond. Het verantwoordelijke Stichtingsbestuur bestond uit de heren J. Th. van Taalingen, Bondsdirecteur, die optrad als voorzitter, Ch. Boost, filmrecensent (vice-voorzitter), Dr. J. A. Hes, directeur van de Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut (secretaris/pen ningmeester), J. de Vaal, directeur van het Nederlands Filmmuseum, en R. A. M. Verheul, voormalig audio-visueel consulent van de provincie Gelderland. De heer Drs. P. M. H. Cuijpers fungeerde als toegevoegd secretaris.

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 28