„Primate", regie: Frederick Wiseman (U.S.A.); „De Palestijnen", regie: Johan van der Keuken (Nederland); „People 1975", regie: Frans Zwartjes (Nederland); „The terminal man", regie: Mike Hodges (U.S.A.); „Vace de noces", regie: Zeno (België); „Mr. Brown", regie: Roger Andrieux (Frankrijk); „Kalina Krasnaja", regie: Wassilii Schuckschin (U.S.S.R.). Van deze films waren de regisseurs Johan van der Keuken, Frans Zwartjes, Zeno en Roger Andrieux in Arnhem aanwezig. Alle films die in Rembrandt en in Luxe vertoond zijn, werden begeleid door een informatiebulletin dat gratis aan het publiek beschikbaar werd gesteld. De teksten van deze voorlichting waren van de hand van Hans Saaltink. Het Verenigd Nederlands Filminstituut heeft een groot aantal filmvoorstellingen voor de schooljeugd georganiseerd, welke in totaal door meer dan 15.000 kinderen werden bezocht. De historische tentoonstelling die het Nederlands Filmmuseum in het kader van de filmweek in het Arnhems Gemeentemuseum had ingericht, trok 7.500 bezoekers. Er waren nog verscheidene andere nevenaktiviteiten. Zo trok bijvoorbeeld de gratis non-stop vertoning in Saskia van korte Nederlandse films, bekend onder de naam „Open Doek", op 30 september van 12 tot 24 uur, weer grote belangstelling. Hetzelfde gold voor de retrospectieven die gewijd waren aan de regisseurs Roman Polanski (in Saskia), Sam Peckinpah (in Luxor) en Sidney Pollack (in Studio A) en voor het kleine Kung-Fu-festijn in Palace. Persconferentie van Bernard Menez

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 31