Technische aangelegenheden Gepaard aan de komst van vele nieuwe bioscopen zette zich de stijgende tendens bij de automatisering van projektie-installaties voort. Het aantal volledig geauto matiseerde bioscopen steeg van 86 tot 141. Het aantal half-geautomatiseerde bio scopen steeg veel langzamer, te weten van 17 naar 19. Het aantal 70 mm-installa- ties bleef 41. Er bleven 81 bioscopen uitgerust met faciliteiten voor elektromagne tische geluidsweergave, in welk aantal de 70 mm-bioscopen zijn inbegrepen. Ingevolge het Reglement op de Technische Commissie heeft deze commissie tot taak het Hoofdbestuur van advies te dienen omtrent technische aangelegenheden op het gebied van het film- en bioscoopwezen in de ruimste zin en de Commissies. Nieuwe Zaken te adviseren omtrent technische aangelegenheden in samenhang met de bepalingen van het Algemeen Bedrijfsreglement. Van de uit drie personen bestaande Technische Commissie moeten deel uitmaken een erkend architect of een andere deskundige op het gebied van de bouwkunde en een deskundige op het gebied van projektie- en geluidstechniek. De voorzitter van de Technische Commissie, de heer F. H. W. Weyschedé, legde om persoonlijke redenen zijn funktie neer. In de aldus ontstane vacature werd in het verslagjaar nog niet voorzien. In de commissie hadden gedurende 1975 zitting de heren D. J. H. Swart en C. L. Wirtz. De heer L. Claassen fungeerde wederom als secretaris. Voorts maakte de Technische Commissie bij haar werk zaamheden gebruik van de diensten van de technische inspecteur van het Bonds bureau, de heer E. F. Henny. Als gevolg van het grote aantal aanvragen voor de vestiging van nieuwe bioscopen al of niet in bestaande bioscoopgebouwen kwam de Technische Commissie in 1975 achtmaal bijeen. Er zijn in deze vergaderingen liefst 40 bouwplannen behandeld. In verscheidene gevallen heeft de Technische Commissie met de aanvragers of hun architecten overleg gepleegd over bouwkundige details. In een aantal gevallen werden schriftelijke aanwijzingen gegeven inzake het aanbrengen van verande ringen in de voorgelegde plannen. Deze werkwijze heeft goed voldaan en heeft ertoe geleid, dat, zij het soms na langdurig overleg, te allen tijde overeenstemming kon worden bereikt over de uiteindelijke uitvoering van de bouwplannen. Het was voorts een verheugend verschijnsel, dat talrijke aanvragers gehoor gaven aan het van Bondswege gegeven advies om zich ter zake van de technische kant van de bouwplannen in een zo vroeg mogelijk stadium tot de Technische Com missie te wenden. Deze gedragslijn heeft sterk bijgedragen tot een snelle afdoening van de aanvragen. Voor de opsomming van de plannen waarover in 1975 door de Technische Com missie advies is uitgebracht aan de Commissie Nieuwe Zaken, moge worden ver wezen naar het verslag van laatstgenoemde commissie, dat elders is afgedrukt. Gedurende het verslagjaar zijn door de Technische Commissie enkele wijzigingen aangebracht in de tot dusverre geldende normen inzake het zicht op het projektie- scherm, welke wijzigingen stoelden op proeven die in de praktijk waren genomen. Dienaangaande werd het nodige in het Bondsorgaan „Film" gepubliceerd. Voorts zijn op advies van de Technische Commissie de technische vragenformulieren die door de Commissie Nieuwe Zaken worden gebruikt, aangepast en voorzien van een nadere toelichting op enkele onderdelen die in de praktijk moeilijkheden bij de aanvragers hadden opgeleverd. Aangezien het euvel der filmbeschadigingen zorgen bleef baren, verzocht het

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 38