Organisatorische contacten BINNENLAND a. Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut De Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut heeft ten doel door samenbundeling van krachten het culturele werk op audio-visueel gebied in ons land te versterken en uit te breiden. Zij is een samenwerkingsorgaan van de stichtingen Nederlands Filminstituut, Filmcentrum, Film en Jeugd en Audio-visuele Dienst. Het Hoofd bestuur van de Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut en de Raad van Beheer van de Stichting Nederlands Filminstituut zijn uit dezelfde personen samengesteld, te weten Dr. J. E. Andriessen, voorzitter, Dr. J. C. C. Rupp, vice- voorzitter, J. Th. van Taalingen, die de Bond vertegenwoordigt en de functie van secretaris-penningmeester bekleedt, Prof. Dr. J. van Riemsdijk en J. M. Lücker. Dr. J. A. Hes is van beide stichtingen directeur. De Nederlands Filmacademie ressorteert onder de Stichting Nederlands Filminsti tuut. De academie is een vierjarige dagschool, die opleidt voor creatieve en tech nische functies in de sectoren van filmproduktie, filmlaboratoria, filmstudio's en televisie. Directeur van de Nederlandse Filmacademie is de heer A. Koolhaas. Het curatorium bestond einde 1975 uit de heren E. J. Verschueren, voorzitter, W. F. Dubbeldeman, secretaris, W. H. Lindner, J. Th. van Taalingen en Dr. H. S. Visscher. Het Hoofdbestuur heeft in het verslagjaar wederom een subsidie van 10.000, beschikbaar gesteld ten behoeve van enige aktiviteiten die binnen het kader van de werkzaamheid van het V.N.F.I. werden ontplooid. b. Stichting Bio-Vacantieoord De Stichting Bio-Vacantieoord verricht met het Bio-Revalidatiecentrum te Arnhem en de daaraan verbonden mytylschool een belangrijk werk ten behoeve van het minder valide kind. Het bioscooppubliek heeft blijkens de opbrengsten van de bioscoopcollectes wederom zijn sympathie voor dit werk getoond. De Kerstcol lecte 1974/1975 bracht op 291.350,99 en de zomercollecte 1975 233.126,52. Het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord was einde 1975 als volgt samen gesteld: M. Gerschtanowitz, voorzitter, J. G. J. Bosman, secretaris, J. Nijland, penningmeester, C. J. Blad en J. van Willigen, gedelegeerden, S. Barnsteijn, mevrouw W. Edelenbos, mevrouw A. M. Janssen-Martens, Joh. Miedema, W. K. G. van Royen, J. P. M. A. Smulders en C. van Willigen. De Bond heeft besloten de Stichting Bio-Vacantieoord voor 1975 een subsidie te verlenen van f 10.000,voor een nog nader te bepalen doel. c. Overige vertegenwoordigingen Behalve in de Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut en de Stichting Bio- Vacantieoord was de Bond in 1975 in een aantal andere organen en instellingen vertegenwoordigd. Onderstaand volgt een samenvatting van die vertegenwoor digingen. In de Centrale Commissie voor de Filmkeuring en in de Huishoudelijke Commissie van deze keuring had de heer J. Nijland, Bondsvoorzitter, zitting. In de Raad van Beheer van de Stichting Nederlandse Filmstudio hadden zitting de heren J. G. J. Bosman, M. Gerschtanowitz, J. Nijland, J. P. M. A. Smulders en J. van Willigen. Als voorzitter van de Raad van Beheer fungeerde de heer Bosman.

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 40