In het Bestuur van de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films was de Bond vertegenwoordigd door de heren J. G. J. Bosman, tevens secretaris, G. J. H. Dujardin en M. Gerschtanowitz. In de Afdeling Filmkunst van de Raad voor de Kunst had zitting de heer O. B. W. Douwes Dekker. De Bond was in het Bestuur van de Nederlandse Vereniging van Bioscoop reclame-exploitanten vertegenwoordigd door de heer J. van Willigen. In het Bestuur van de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoop bedrijf was de Bond vertegenwoordigd door de heren W. F. Dubbeldeman, H. Miedema, P. J. N. R. Ooms, J. Th. van Taalingen, E. J. Verschueren, Drs. C. A. Voskuil en F. H. W. Weyschedé. De heer Dubbeldeman fungeerde als voorzitter en de heer Miedema als vice-voorzitter. In de Stichting Stimuleringsfonds voor het Nederlandse Film- en Bioscoopwezen was de Bond vertegenwoordigd door de heren J. G. J. Bosman, J. Nijland en J. P. M. A. Smulders. De heer Nijland trad tevens op als voorzitter. In de Raad van Beheer van de Stichting Arbeidsbemiddeling en in de Sub-com missie voor de Amusementskunst was de Bond vertegenwoordigd door de heer J. G. Bloem. Tenslotte hadden in het bestuur van de Stichting Louis Groen Fonds zitting de heren J. Arkenbout, Joh. Miedema, P. J. N. R. Ooms, tevens voorzitter, P. Silvius en J. P. M. A. Smulders. BUITENLAND a. U.I.E.C. Van de Union Internationale de 1'Exploitation Cinématographique, waarin de nationale organisaties van bioscoopexploitanten zijn verenigd, maakt ook onze organisatie deel uit. Op 16 juni werd te Parijs vergaderd. Er werd een inventari satie gemaakt van de problemen, waarmede het bioscoopbedrijf internationaal te kampen heeft. Het is de bedoeling aan de hand van deze inventarisatie het verder door de U.I.E.C. te voeren beleid te bepalen. b. F.LA.P.F. De Bond is ook vertegenwoordigd in de Fédération Internationale des Associations de Producteurs de Films. In een vergadering die op 11 maart te Brussel werd gehouden, zijn voornamelijk algemene zaken besproken, zoals de constellatie van het film- en bioscoopbedrijf in de aangesloten landen aan de hand van statistisch materiaal, belastingproblemen en de leveranties aan de televisie. Op 25 november kwam een commissie uit de ledenorganisaties te Parijs bijeen over het vraagstuk van de kabeltelevisie, welker exploitatie in het algemeen geschiedt zonder rekening te houden met de filmexploitatierechten en derhalve als een onrechtmatige door kruising van die rechten wordt aangemerkt. Het standpunt van de F.I.A.P.F. zal ter kennis worden gebracht van de desbetreffende internationale organen op het gebied van het auteursrecht. c. F.I.A.D. Op 16 januari en 17 mei kwam de Fédération Internationale des Associations de Distributeurs de Films, waarvan ook de Bond deel uitmaakt, respectievelijk te

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 41