1, 2, 4 en 5 in Amersfoort; aan de City Exploitatie Maatschappij B.V. voor Odeon 3 en 4 in Den Haag. De Commissie weigerde de gevraagde toestemming voor City 2 en 3 in Hilversum. Aanvraagster, de Jogchem's Theaters B.V., ging tegen deze beslissing in beroep bij de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. COMMISSIE BEROEP NIEUWE ZAKEN De commissie bestond uit: Mr. J. A. van Lanschot Hubrecht, voorzitter; Drs. E. H. Scherks, C. J. Blad, P. J. N. R. Ooms, leden; Drs. P. F. Th. Witmer, H. Miedema, Mr. P. A. Meerburg, G. J. H. Dujardin en W. Hemelraad, plaatsver vangende leden. Secretaris was mej. Mr. C. A. Krietemeyer. In het verslagjaar is tegen één beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken hoger beroep ingesteld, namelijk door Jogchem's Theaters B.V. te Amersfoort tegen de weigering van de Commissie Nieuwe Zaken toestemming te verlenen tot het gaan exploiteren van twee nieuwe permanente bioscopen-A te Hilversum. Naar aan leiding van dit hoger beroep heeft de Commissie Beroep Nieuwe Zaken de be slissing van de Commissie Nieuwe Zaken als vorenbedoeld nietig verklaard. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken verleende aan Jogchem's Theaters B.V. de gevraagde toestemming. Tevens zijn in het verslagjaar behandeld de in 1974 door de Zuid-Nederlandse Theater Maatschappij B.V. en de CV. Top Martens ingestelde hoger beroepen tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan Jogchem's Theater B.V. toestemming werd verleend tot het gaan exploiteren van vier nieuwe permanente bioscopen-A te 's-Hertogenbosch. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken bevestigd. BEDRIJFSREGISTER Overeenkomstig de bevoegdheden welke het Hoofdbestuur ontleent aan het Alge meen Bedrijfsreglement, besloot het tot inschrijving van 32 bioscopen-A en wel: Amersfoort-Euro Cinema; Amstelveen-Cinema Oscar; Amsterdam-Calypso Club, Cineac Damrak 2, Cinema International, Tuschinski 3 en 4; Breda-Mignon, Casino 2 en 3; Echt-Triroyal en Microyal; Eindhoven-Saskia; Enschede-Alpha; 's-Gravenhage-Calypso en Odeon 2; Heerlen H5; 's-Hertogenbosch-Euro Cinema 1-2-3-4 Hulst-Koning van Engeland 2; Leeuwarden-Tivoli 2; Roermond-Royaline; Rotterdam-Calypso 2 en Oscar Meent; Schiedam-Passago Bio en Tilburg-Camera 2, alsmede van één permanente bioscoop-B en wel Lochem-Lochemse Schouw burg. Het Hoofdbestuur gaf toestemming voor de verplaatsing van het Hollandia Theater naar het pand waarin het complex-H5 is gevestigd. Het schreef uit één bioscoop-A en wel het Luxor Theater te Amsterdam. Tengevolge van deze mutaties steeg het aantal ingeschreven bioscopen van 387 naar 419 met een zitplaatsentotaal dat 2691 hoger is dan het aantal van het vorige jaar. Er werden vier nieuwe donateurs ingeschreven en wel: Telstar B.V., Sell More Advertising, het Centraal Filmbureau Krijgsmacht en Etablissements L. J. Dasson- ville S.A.

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 48