In 1975 zijn in totaal 59 eretekens uitgereikt tegen 49 in 1974. Er werden 2 gouden brochettes met briljant (voor dames) en 3 gouden steekspelden met briljant (voor heren) toegekend aan personeelsleden die tenminste 40 jaar bij een onderneming werkzaam waren geweest, alsmede 3 gouden brochettes en 12 gouden steekspelden voor een diensttijd van tenminste 25 jaren en 11 zilveren brochettes en 28 zilveren steekspelden voor een diensttijd van tenminste 10 jaar. UITKERINGEN AAN OUD-WERKNEMERS Ingevolge besluit van de algemene ledenvergadering van 1957 is het Hoofdbestuur gemachtigd om uitkeringen uit de Bondskas te doen aan oud-werknemers in het film- en bioscoopbedrijf die bij het tot stand komen van de bedrijfspensioenrege ling in 1958 reeds 65 jaar of ouder waren en derhalve niet meer in aanmerking konden komen voor uitkeringen uit het bedrijfspensioenfonds. Ook nagelaten be trekkingen kunnen van deze regeling profiteren. Het aantal personen dat uit dien hoofde uitkeringen uit de Bondskas ontving, bedroeg einde 1975 zes. FILMBEURSREGLEMENT Krachtens het Filmbeursreglement wordt het toezicht op de filmbeurs uitgeoefend door de Filmbeurscommissie. In deze commissie, die door het Hoofdbestuur wordt benoemd, hadden in 1975 zitting de heren A. J. Dresscher, H. W. M. Janssen en H. Timmer. Er was een vacature, ontstaan door het overlijden van de heer C. Hart. Speciale vraagstukken hebben zich met betrekking tot de gang van zaken op de filmbeurs, die wederom op maandagmiddagen in Hotel Casa 400 te Amsterdam werd gehouden, niet voorgedaan. Ingevolge artikel 2 van het Filmbeursreglement is in de maanden juli en augustus eenmaal per veertien dagen een filmbeurs gehou den. Met het oog op het samenvallen van de maandag met de feestdagen (Tweede Paasdag en Tweede Pinksterdag) is de filmbeurs in die gevallen niet doorgegaan. Ook rond Kerstmis en Nieuwjaar vond geen filmbeurs plaats. filmvernietig:ng Overeenkomstig het Reglement inzake het toezicht op de vernietiging van film- kopieën dient elk lid, dat het exploitatierecht op een hoofdfilm of bijfilm voor Nederland bezit een kopie van zodanige film die wegens expiratie van bedoeld recht of om andere redenen voor vernietiging in aanmerking komt, aan het Bondsbureau ter vernietiging aan te melden. De vernietiging geschiedt bij de gemeentelijke vuilverbranding te Amsterdam onder toezicht van het Bondsbureau. In het verslagjaar werden 716 kopieën van hoofdfilms vernietigd (336 in 1974) en 103 kopieën van korte films (65 in 1974). Van deze 716 waren er 7 op 70 mm- formaat, 606 op 35 mm-formaat en 103 op 16 mm-formaat. Ten behoeve van de Nederlandse licentiehouders werden in al deze gevallen certificaten van ver nietiging afgegeven. REGLEMENT OP HET NAAMREGISTER Er werden 306 filmtitels ingeschreven tegen 358 in 1974. In 24 gevallen werd een ingeschreven filmnaam gewijzigd. Als gebruikelijk werden kleine menings verschillen over titels door bemiddeling van het Bondsbureau opgelost.

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 52