Commissie voor niet-commerciële reclame Eerste Kamer: F. H. W. Weyschedé, lid-bioscoopexploitant; P. J. N. R. Ooms en B. J. Schimmel, leden-filmverhuurders. Tweede Kamer: Mr. P. A. Meerburg en Drs. J .Ph. Wolff, leden-bioscoopexploi- tanten; L. J. Paerl en W. Hemelraad, leden-filmverhuurders. In de Eerste Kamer bestond een vacature. De voorzitter maakt bij de behandeling van een geschil ook deel uit van de des betreffende Kamer. In het verslagjaar werd één hoger beroep aanhangig gemaakt; dit hoger beroep is niet meer in behandeling gekomen. GEMENGDE COMMISSIE VAN GESCHILLEN De Gemengde Commissie van Geschillen bestond in 1975 uit de heren M. Samson, voorzitter; G. A. K. Eerdmans, plaatsvervangend-voorzitter; J. van Wil ligen en Th. de Ruiter, leden; Drs. J. Ph. Wolff en W. Dalmeyer, plaatsvervan gende leden. Secretaris was mej. Mr. C. A. Krietemeyer. In het verslegjaar is geen geschil aanhangig gemaakt. GEMENGDE RAAD VAN BEROEP De Gemengde Raad van Beroep bestond in 1975 uit de heren C. J. Blad, voor zitter; D. J. van Leen, plaatsvervangend voorzitter; F. H. W. Weyschedé, J. Ph. van der Linden en G. F. Turèl, leden; er was één vacature. Plaatsvervangende leden waren: Mr. P. A. Meerburg, H. Miedema, Mr. Dr. J. C. Haar en mej. M. C. Opdam. Er werd in het verslagjaar geen hoger beroep bij de Gemengde Raad aanhangig gemaakt. De Commissie bestaat uit vertegenwoordigers van de Nederlandse Bioscoopbond en de Vereniging van Bioscoopreclame-Exploitanten. Haar samenstelling was in 1975: G. A. K. Eerdmans, N. F. van Ewijk en B. W. G. van Royen, alsmede C. S Roem, toegevoegd lid voor de beoordeling van sponsored films. Secretaris was de heer H. W. Hagenberg. De Commissie ontving zes verzoeken tot prijsreductie of gratis vertoning. Zij adviseerde tot kosteloze vertoning van een filmpje van het Nederlandse Astma Fonds en projectieplaten van de Nederlandse Hartstichting. Verder adviseerde zij 50% reductie toe te staan aan het Comité Vietnam, inzake een collecte voor het stichten van scholen en een oogkliniek. De Commissie adviseerde om als sponsored films te beschouwen een film betref fende de stad Heilbronn en een film over het stuntrijden met auto's. Zij weigerde deze faciliteit voor een film over het park Legoland te Billund, omdat het reclame-element in deze film niet van ondergeschikte betekenis bleek te zijn.

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 54