Nationale herdenking Filmvervoer Contact met afdelingen en leden Het Bondsbureau De nationale herdenking vond in 1975 plaats op zondag 4 mei. Evenals in de voorgaande jaren heeft het Hoofdbestuur de leden verzocht op passende wijze rekening te houden met het karakter van de herdenkingsavond. Er is de leden met name geadviseerd op deze avond tussen 18.00 en 21.00 uur de lichtreclames niet te ontsteken. Het filmtransport is ook in het verslagjaar weer op collectieve basis verzorgd door het vrachtbedrijf Van Gend Loos, en wel in de nachten van woensdag op donderdag. In het algemeen is deze vrij gecompliceerde operatie elke week bevredigend verlopen. Omtrent een aantal opgetreden stoornissen heeft overleg met de vervoerder plaatsgevonden. Het is van groot belang, dat het filmmateriaal stevig verpakt is bij voorkeur in fiberdozen of houten filmkisten en dat de verzendformulieren en de plakadressen duidelijk en volledig worden ingevuld. De indruk bestaat, dat de leden op dit gebied thans zorgvuldiger te werk gaan dan enige jaren geleden, al is er nog steeds ruimte voor verbetering. Wegens de onvermijdelijke stijging van de vervoerskosten moest het aan de leden in rekening gebrachte tarief voor 1975 worden aangepast. Aangezien er op feestdagen geen filmvervoer plaatsvindt, heeft het Hoofdbestuur enige speelweken doen afwijken van het gebruikelijke schema van donderdag tot en met woensdag. In verband met Hemelvaartsdag werden de desbetreffende vertoningsweken be paald op 24 april t/m 1 mei, 2 t/m 6 mei en 7 t/m 14 mei. Rond Kerstmis en Nieuwjaar werden de vertoningsweken vastgesteld op 18 t/m 23 december, 24 t/m 30 december en 31 december t/m 7 januari 1976. Het Hoofdbestuur heeft in 1975 omtrent verschillende kwesties contact gehad met de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten, de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de Bedrijfsafdeling Filmproduktie en de afdelingen van bioscoopexploitanten. Dit contact betrof onder meer de samenstelling van Bondscommissies en de aange legenheden die in de Bondsraad aan de orde kwamen. Met individuele leden is over diverse zaken van gedachten gewisseld. ALGEMEEN Zoals duidelijk valt af te leiden uit de veelheid van onderwerpen welke elders in dit jaarverslag worden gereleveerd, zijn de taken van het Bondsbureau omvang rijk en gevarieerd.

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 55