Een belangrijk deel van de werkzaamheden heeft betrekking op de centrale administratie van de recettestaten der bioscopen, welke mede verband houdt met de Buma-administratie, de recettecontrole en de statistiek. Daarnaast functioneert het Bondsbureau als secretariaat voor meer dan dertig besturen, commissies en dergelijke, welke rechtstreeks voortvloeien uit statutaire en reglementaire bepa lingen. Bovendien worden secretariaatswerkzaamheden verricht voor onder an dere de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films, de Selectiecommissie Kunstzinnige Films, de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame-Exploitan ten, de Inkoopstichting voor het Film- en Bioscoopbedrijf en de Stichting Inter nationale Filmweek Arnhem. Voorts houdt het Bondsbureau zich bezig met in terne en externe voorlichting omtrent het film- en bioscoopbedrijf, door middel van Het jaarverslag, leden- en afdelingscirculaires en het Bondsorgaan „Film", hetwelk in het verslagjaar vijf maal verscheen, en vooral ook door telefonische en schriftelijke kontakten met talloze individuele personen en instellingen. Einde 1975 waren er op het Bondsbureau 25 personen werkzaam, onder wie twee part-time krachten. Het bureau stond onder leiding van de Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen. Zijn naaste medewerkers op het secretariaat waren Mej. Mr. C. A. Krietemeyer en de heren L. Claassen, Drs. P. M. H. Cuijpers, Mr. L. van dei- Kolk, A. H. Pieterse en Th. F. P. Wels. Als hoofd van de financiële administratie fungeerde de heer A. M. A. de Haan, registeraccountant. WERKZAAMHEDEN RECETTECONTROLEDIENST De recettecontroledienst hangt nauw samen met de procentuele vaststelling van de auteursprijs voor hoofdfilmvertoningen in bioscopen en uit dien hoofde heeft de controle ook een plaats gekregen in de Bondsvoorwaarden van verhuur en huur van films. Tuschinski 4, Amsterdam

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 56