Eveneens in de jaarvergadering ging de Exploitantenraad akkoord met de rekening en verantwoording over 1974 en de begro ting voor 1975 van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten en van de Bioscoop bond als geheel. Tevens ging de Raad ak koord met de voorstellen van het Hoofd bestuur aan de Bondsraad inzake de af drachten en voorschotten ten behoeve van het Productiefonds. De Voorzitter van de Bedrijfsafdeling Bio scoopexploitanten, de heer M. Gerschtano witz, stelde zich niet herkiesbaar. In de jaarvergadering werd bij acclamatie de heer J. van Willigen gekozen als zijn opvolger, Afdeling B, dat bij monde van de heer Drs. zulks op voordracht van het bestuur van de J. Ph. Wolff verklaarde, dat de heer Van Willigen als pur sang exploitant en als Hoodbestuurslid met de grootste anciënni teit en grote bestuurlijke ervaring het meest voor de verkiezing in aanmerking kwam. Doordat de heer Van Willigen door zijn be noeming tot Voorzitter van de Bedrijfsaf deling Bioscoopexploitanten qualitate qua ging deel uitmaken van het Presidium en dus ook van het Hoofdbestuur, ontstond er een vacature van lid-exploitant van het Hoofdbestuur. De Exploitantenraad heeft besloten ter vervulling van deze vacature aan de Bondsraad een niet-bindende voor dracht te doen ten gunste van de heer R. H. Gerschtanowitz; deze voordracht is door de Bondsraad gehonoreerd. Ook het bestuur van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten werd tijdens de jaar vergadering van de Exploitantenraad gewij zigd samengesteld. Door de benoeming van de heer Van Willigen tot Voorzitter kon de heer R. Nassette reglementair geen deel meer uitmaken van dit college. In zijn plaats werd op voordracht van de Afdeling B benoemd de heer Drs. J. Ph. Wolff. Een tweede vacature in dit college was ontstaan door het vertrek van de heer C. J. Blad, die zich uit zijn funkties in de Raad terug trok. Op voordracht van de Afdeling A werd in zijn plaats benoemd de heer Mr. P. A. Meerburg. Aan het einde van de jaarvergadering heeft de nieuwe voorzitter de grote verdiensten van de vertrekkende leden van de Exploi tantenraad, de heren C. J. Blad en M. Gerschtanowitz, geschetst. De Raad onder streepte deze lof door enthousiast akkoord te gaan met het voorstel van het Hoofdbe stuur aan de Bondsraad om de heren C. J. Blad en M. Gerschtanowitz (samen met de heer J. P. M. A. Smulders) te benoemen tot ereleden van de Nederlandse Bioscoopbond. Deze benoemingen werden kort daarop een feit. Er traden nog enige andere wijzigingen op in de samenstelling van de Raad. In het bestuur van de Afdeling A en in de Raad werd de heer C. J. Blad opgevolgd door Jhr. W. F. van Raab van Canstein. De heer F. H. W. Weyschedé trok zich terug als bestuurs lid van de Afdeling B en werd als zodanig opgevolgd door de heer H. W. M. Janssen. Diens plaats als gedelegeerd lid van de Raad voor de Afdeling B werd ingenomen door de heer O. B. W. Douwes Dekker. In de vacature van gedelegeerd lid vanwege de Afdeling A (ter opvolging van de heer I. Keizer) werd de heer C. A. Koppies benoemd. Tijdens het verslagjaar, op 16 augustus, ver loor de Raad door plotseling overlijden de heer B. A. Holtslag, die sedert 1973 een gewaardeerd lid van de Raad was geweest. In de daardoor ontstane vacature werd tij dens het verslagjaar niet meer voorzien, evenmin als in de vacature in de afvaardi ging van de Afdeling C, ontstaan als gevolg van de benoeming van de heer Van Willigen tot Voorzitter. Aan het einde van het verslagjaar was de Exploitantenraad samengesteld als volgt: J. van Willigen, voorzitter; R. H. Gerschtanowitz, Mr. P. A. Meerburg, Jhr. W. F. van Raab van Canstein, M. S. Schaap en J. Ph. Swanink namens de Afde ling A; J. van Dommelen, H. W. M. Jans sen, R. Nassette, L. van Praag en Drs. J. Ph. Wolff namens de Afdeling B; H. Miedema, F. A. van Opbergen, G. Sche pel en Drs. C. A. Voskuil namens de Afde ling C (een vacature); C. Geerts en H. Holman namens de Afde ling D (een vacature). Het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Bio scoopexploitanten bestond uit de heren J. van Willigen, Voorzitter; H. Miedema, Vice- Voorzitter, C. Geerts, Penningmeester, Mr. P. A. Meerburg en Drs. J. Ph. Wolff, leden. Gedelegeerden in de Bondsraad volgens ar tikel 37 van het Reglement der Bedrijfsaf deling waren de heren C. A. Koppies (A), O. B. W. Douwes Dekker (B), H. Berg (C) en S. M. Spanjaart (D). Secretaris was de heer Drs. P. M. H. Cuijpers. SLOTOVERZICHT Als gebruikelijk adviseerde de Raad het Hoofdbestuur met betrekking tot de jaar lijkse benoeming van leden in de verschei dene reglementaire commissies. De Bedrijfsafdeling heeft op bestuurlijk ge bied een jaar achter de rug dat zich ken merkte door een vrij groot aantal mutaties, waarbij de plaats van een aantal oudere, ervaren bestuurders werd ingenomen door

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 60