ook producenten van av-media, anders dan film, op de Lijst van Geen Bezwaar ge plaatst zouden kunnen worden respectieve lijk tot het lidmaatschap zouden kunnen worden toegelaten, afwijzend is gereageerd. Hetzelfde gebeurde met een verzoek om bedrijven, die op de Lijst van Geen Bezwaar zijn geplaatst in het bezit te stellen van de Bondsstukken, opdat zij op de hoogte raken van de gang van zaken binnen de Bond, alvorens zij in aanmerking kunnen komen voor het Bondslidmaatschap. Het Hoofdbe stuur stelde zich daarbij op het standpunt, dat bepaalde Bondsstukken, waaronder die, welke financiële gegevens bevatten, en die, welke betrekking hebben op Bondsvergade ringen, uitsluitend voor de leden bestemd zijn. FILMLABORATORIA EN -STUDIO'S De laboratorium- en studiobedrijven kwa men op 7 februari, 13 maart en 24 oktober in sectie-vergadering bijeen. Er werd gespro ken over de B.T.W.-berekening, over de onderlinge verhoudingen tussen de bedrij ven, over het personeelsbeleid in relatie tot de lopende C.A.O., over het euvel van de kredietverlening, over zaken op het terrein van de milieu-verontreiniging en over de wenselijkheid om de omschrijvingen in de respectieve prijscouranten zodanig op el kaar af te stemmen, dat over de aard en omvang der te verrichten werkzaamheden zo min mogelijk misverstanden zouden kun nen rijzen. Ten aanzien van dit laatste werd in de oktober-vergadering een werk- commissie benoemd, die zo spoedig moge lijk met voorstellen zou komen. Per het einde van het verslagjaar was dit voorstel nog niet gereed. SOCIALE AANGELEGENHEDEN De C.A.O. voor het Laboratoriumbedrijf werd in het begin van het jaar op enige punten verbeterd. Dit betrof een aanvullen de regeling voor uitkeringen tijdens arbeids ongeschiktheid, verhoging van de vakantie toeslag tot 7,5%, verlenging van de vakan tieduur met één dag en een wijziging in de regeling voor jeugdlonen. Er werd per 1 januari een loonsverbetering van 1,5% overeengekomen en de looncom- pensatie per 1 januari beliep 3,28% met een vloer van 160,per procent per jaar. Per 1 juli volgde een looncompensatie van 5,17%, waarbij genoemde vloer werd ver hoogd tot 175,per procent per jaar. De voortdurende stijging van het wettelijk minimumloon, in 1975 met 12,4%, leverde ook nu de nodige problemen op ten aan zien van de samenstelling der loontabellen. Voorstellen van de kant van de werknemers organisatie om deze minima integraal in de loontabellen te verwerken zijn niet aan vaard, vanwege de daaraan verbonden con sequenties. Tegen het einde van het jaar was bekend, dat de looncompensatie per 1 januari 1976 4,53% zou bedragen en dat het minimum loon zou stijgen met 7,1%. Als gevolg van overheidsmaatregelen op het gebied van lo nen en prijzen was voorts bekend, dat ten minste tot medio 1976 geen C.A.O.-verbete- ringen zouden kunnen plaatsvinden, om welke reden het gebruikelijke C.A.O.-over- leg achterwege bleef. Helaas moet op deze plaats worden gerap porteerd, dat het lid van onze C.A.O.-com- missie, de heer A. G. Peeters op 11 okto ber 1975 vrij plotseling is overleden. De Commissie verloor in hem een aktief en bekwaam lid aan wie zij uitsluitend goede herinneringen zal bewaren. Met de C.A.O. voor het Filmproduktiebe- drijf, waarvan al jarenlang sprake is, werd ook in 1975 geen voortgang gemaakt, daar de van werknemerszijde in het vooruitzicht gestelde voorstellen niet zijn verschenen. PRODUKTIE HOOFDFILMS Er kwamen 16 nieuwe hoofdfilms gereed tegen 6 in 1974. Qua aantal was dit een absoluut record. Van deze 16 films zijn er 14 in roulatie gekomen, terwijl 2 Belgisch/ Nederlandse co-produkties in het najaar hun première in België beleefden, maar per 31 december nog niet in Nederland waren uitgebracht. In volgorde van premièredatum betrof het de films: 1. „Mijn nachten met Susan etc", pre mièredatum: 30 januari, produktie: Scorpio Films B.V.; 2. „Kind van de zon", premièredatum: 27 februari, produktie: René van Nie Burgwalfilms B.V.; 3. „Keetje Tippel", premièredatum: 6 maart, produktie: Rob Houwer Film Holland B.V.; 4. „Zwaarmoedige verhalen", première datum: 20 maart, produktie: Matthijs van Heyningen voor City Produktie Maatschappij B.V./Sigma Films; 5. „Rooie Sien", premièredatum: 27 maart, produktie: Rob du Mée/Park- film B.V.;

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 70