GEWIJJZIGDE REGLEMENTERING Teneinde doublures in dit verslag en dat van onze Bedrijfsafdeling respectievelijk van de Bond te voorkomen moge worden vol staan met het aanstippen van het feit, dat in de jaarvergadering van de Afdeling uit voerig aandacht werd geschonken aan het voorstel van het Hoofdbestuur aan de Bondsraad tot wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglement met betrekking tot onder andere de toevoeging van zitplaatsaantal len. De jaarvergadering schaarde zich una niem achter het standpunt van het Bestuur, dat het minimum-aantal zitplaatsen voor de Afdeling B, gezien haar heterogene samen stelling, gedifferentieerd dient te worden. De Bestuursleden hebben dit standpunt daarna met succes in de Exploitantenraad naar voren gebracht. Het door de Exploi tantenraad in deze zin ingediende amende ment werd door het Hoofdbestuur overge nomen en later door de Bondsraad. Met een ander voorstel, beogende de re ductie voor personen van 65 jaar en ouder te wijzigen in de helft van het bedrag van de entreeprijs van de duurste rang van de desbetreffende voorstelling, heeft de jaar vergadering zich verenigd. Deze wijziging was noodzakelijk, omdat in toenemende mate eenheidsprijzen voor bioscopen wer den vastgesteld. Doordat dan de enige prijs tevens de goedkoopste was, had een reduc tie van 75 cent op de goedkoopste rang weinig meer te beduiden. AANVRAGEN NIEUWE BIOSCOPEN Zoals in het verslag over 1974 reeds is ge memoreerd, ziet het bestuur als een van zijn belangrijkste taken het uitbrengen van rap porten over aanvragen voor nieuwe bios copen. Ook in het verslagjaar heeft het Be stuur desgevraagd door de Commissie Nieu we Zaken rapport uitgebracht met betrek king tot aanvragen voor nieuwe bioscopen. Zoa'ïS gebruikelijk, werden, naast de aan vragers, de plaatselijke exploitanten ge hoord. Het betrof aanvragen van: Bioscoop Exploitatie Maatschappij (B.E.M.) B.V. voor een nieuwe bioscoop in het Chicago Theater te Eindhoven en twee nieuwe bios copen in het Casino Theatre te Breda; Jogchem's Theaters B.V. voor twee nieuwe bioscopen in het City Theater te Hilversum en vier nieuwe bioscopen in het Grand Theatre te Amersfoort; Mevrouw A. E. M. M. Koopal-Waskowsky voor een nieuwe bioscoop in het Grand Theatre te Breda; City Exploitatie Maatschappij B.V. voor vijf nieuwe bioscopen in plaats van het Rem- brandt Theater te Haarlem en Lido Theater B.V. voor een nieuwe bioscoop te Leiden. Wederom kwamen bij enkele van deze aan vragen belangrijke aspecten met betrekking tot het vestigingsbeleid naar voren. Voorts heeft het Bestuur desgevraagd rap port uitgebracht met betrekking tot enkele aanvragen voor nieuwe bioscopen in plaat sen, welke niet onder onze Afdeling ressor teren. In deze rapporten heeft het Bestuur zich geconformeerd aan de adviezen van de desbetreffende afdelingen. In het ver slag over 1974 werd reeds melding gemaakt van het door de Zuid-Nederlandse Theater Maatschappij B.V. en de plaatselijke exploi tant, de CV. Top Martens, ingestelde be roep tegen de beslissing inzake de aan vraag van Jogchem's Theaters B.V. voor vier nieuwe bioscopen te 's-Hertogenbosch. Eind 1974 had de behandeling van het be roep niet meer plaatsgevonden. In het begin van het verslagjaar werd de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan- vraagster de gevraagde toestemming werd verleend, door de Commissie Beroep Nieu we Zaken gehandhaafd. Voorts is in het midden van het verslagjaar door Jogchem's Theaters B.V. beroep aan getekend tegen de beslissing van de Com missie Nieuwe Zaken, waarbij toestemming voor één van de twee aangevraagde theaters werd onthouden. Appellante zag haar beide aanvragen door de Commissie Beroep Nieuwe Zaken gehonoreerd. SLOTOVERZICHT In het verslagjaar werden in onze Afdeling de volgende bioscopen geopend: Tivoli 2 te Leeuwarden, Saskia Theater te Eindhoven, Euro Cinema te Amersfoort, Camera 2 te Tilburg, Alpha te Enschede, Casino 2 en 3, alsmede Mignon te Breda, H5 te Heerlen en Euro Cinema 1-2-3-4 te 's-Hertogen- bosch. Het aantal bioscopen van de leden onzer Afdeling bedroeg eind van het verslagjaar 124 tegen 107 in het vorige jaar. Tevens memoreren wij het 40-jarige be staan van het Grand Theatre te Amersfoort. Voorts gedenken wij het heengaan van de heer P. Nassette, voormalig directeur van de Astra Film Maatschappij B.V. te Arn hem en de heer L. J. Lievenboom, oprich ter en eigenaar van het Bioscoopbedrijf Serlie, dat de bioscopen Alhambra en Stu dio A te Enschede, alsmede Palace te Al melo exploiteerde. Het Bestuur was vertegenwoordigd bij ope ning van nieuwe theaters, jubilea en an dere gedenkwaardige gebeurtenissen. Th. Wels, Secretaris

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 76