Afdeling D meenten, Musselkanaal en Volendam, tot de afdeling D gingen behoren. Tenslotte zijn de nieuwe bioscopen in Amstelveen en Lo- chem deel gaan uitmaken van onze Afde ling. Gedurende het verslagjaar werden 5 nieuwe bioscopen in onze Afdeling geopend, name lijk in Amstelveen, Hulst, Lochem, Roer mond en Schiedam. Door deze nieuwe za ken en rekening houdend met vorengenoem de administratieve mutaties bedroeg het aantal ingeschreven bioscopen 101 per 31 december 1975. Voorts gedenken wij het heengaan van me vrouw A. E. Mello, mede-firmante van de Firma Algemene Bioscoop Onderneming „Albion", exploitante van het Luxor Theater te Beverwijk, de heer Ch. L. Hart, voormalig exploitant van het Kennemer Theater te Beverwijk, en de heer L. J. Lie- venboom, oprichter en eigenaar van het Bioscoopbedrijf Serlie, dat de bioscopen Alhambra en Studio A te Enschede, als mede Palace te Almelo exploiteerde. Het Bestuur representeerde de Afdeling bij opening van nieuwe zaken en andere ge denkwaardige gebeurtenissen. Th. Wels, secretaris INLEIDING De stijging van de bruto-recettes bedroeg in het verslagjaar 19,3%. In 1974 bedroeg die stijging 16,8%. Zowel de Nederlandse film, waarvoor in de provincie een duidelijke belangstelling be staat, als het feit dat belangrijke films met een groot aantal kopieën in roulatie worden gebracht, waardoor de theaters in de pro vincie over actuele films kunnen beschikken, hebben ertoe bijgedragen dat de verbetering van de bedrijfsresultaten zich ook in 1975 heeft voortgezet. ALGEMEEN In het verslagjaar is er één bestuurs- en één ledenvergadering gehouden, waarbij weder om moet worden aangetekend, dat de op komst bij de ledenvergadering bijzonder te leurstellend was. In de op 9 april gehouden jaarvergadering werden de reglementaire jaarstukken be handeld en goedgekeurd, evenals de Hoofd- bestuursvoorstellen aan de jaarlijkse verga dering van de Bondsraad, welke betroffen de vaststelling van de contributie, bijdragen Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films, jaarverslag en financiële jaarstukken, alsmede de verkiezing van Hoofdbestuurs leden in de periodieke vacatures. In de jaarvergadering is tevens van gedach ten gewisseld over de Filmweek Arnhem en het Bondscongres. Naar aanleiding van deze discussie is gebleken, dat er in de afdeling de behoefte bestaat een uitbreiding van de mogelijkheden tot onderlinge contacten. Het Hoofdbestuur is verzocht de mogelijkheden hiertoe te onderzoeken. Het Hoofdbestuur heeft laten weten begrip voor deze behoefte te hebben. Gezien de omstandigheid, dat het Hoofdbestuur in dit kader ook de wer king van de Filmbeurs wenst te onderzoe ken, is op het verzoek van de afdeling nog niet definitief gereageerd. Voorts herbenoemde de jaarvergadering bij enkele kandidaatstelling de periodiek aftre dende bestuursleden de heren B. A. Holt- slag, S. J. J. M. L. Fonke, P. Vink en E. Wierda. In de periodieke vacature van me vrouw C. M. Baars-Renniers, die wegens verlies der vereisten niet herbenoembaar was, werd voorzien door de benoeming van de heer F. P. M. I. van den Maagdenberg, terwijl in de tussentijdse vacature van me vrouw C. M. Vos-van den Steenhoven werd voorzien door de benoeming van de heer B. M. P. Kornet. Op 16 augustus is de heer B. A. Holtslag plotseling overleden. In zijn vacature was aan het einde van het verslagjaar nog niet voorzien. Eind 1975 was het Bestuur als volgt samengesteld: C. Geerts, voorzitter; H. Holman, vice-voorzitter; S. I. J. M. L. Fonke, F. P. M. J. van den Maagdenberg, A. H. W. Schuurman, P. Vink, E. Wierda, leden; gedelegeerd lid in de Bondsraad: S. M. Spanjaart; secretaris: Th. Wels. GEWIJZIGDE REGLEMENTERING De Afdeling heeft zich verenigd met het voorstel van het Hoofdbestuur aan de Bondsraad op 29 april tot wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglement inzake aantal len zitplaatsen van bioscopen. Voorts is de afdeling accoord gegaan met het Hoofdbe- stuursvoorstel met betrekking tot een wijzi ging van het Reglement inzake Entreeprijzen voor personen van 65 jaar en ouder. Deze wijziging was gelegen in de entreeprijs. Voordien genoten personen van 65 jaar en ouder een reduktie van 75 cent op de goed-

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 78