Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel koopste rang van de desbetreffende voor stelling. De Bondsraad wijzigde de entreeprijs in de helft van het bedrag van de duurste rang van de desbetreffende voorstelling. Voor een toelichting op de andere voorstel len aan de Bondsraad, waarmede de Afde ling zich eveneens heeft verenigd, moge worden verwezen naar het verslag van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten van de Bond. NIEUWE BIOSCOPEN Het Bestuur bracht op verzoek van de Com missie Nieuwe Zaken rapport uit met be trekking tot de volgende aanvragen. De B.V. Lochemse Schouwburg verzocht toestemming tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B te Lochem. Het Bestuur heeft de Commissie Nieuwe Zaken gerapporteerd, dat het tegen de vestiging van een nieuwe bioscoop te Lochem als zo danig geen bezwaar heeft. Hoewel de aan vraag is ingediend door een vennootschap is gebleken dat het College van Burgemees ter en Wethouders de directie voert, waar tegen door het Bestuur bezwaar is gemaakt. Inwilliging van dit verzoek zou naar de mening van het Bestuur de deur van het bioscoopbedrijf openzetten voor het exploi teren van bioscopen door overheidsorganen. Met name voor plaatsen waar reeds één of meer bioscopen zijn gevestigd kan zich de situatie voordoen waarin sprake is van een oneerlijke concurrentie tegenover particulie re ondernemingen. De Commissie Nieuwe Zaken had begrip voor de opvatting van het Bestuur, doch was anderzijds van mening, dat in Lochem jaren geen bioscoop meer werd geëxploi teerd en de plaats van zo geringe omvang is, dat vestiging via particulier initiatief on waarschijnlijk is te achten. De aanvraagster zag haar verzoek derhalve gehonoreerd en zij opende in de loop van het verslagjaar haar bioscoop. Op het verzoek van de B.V. Mondragon te Zierikzee, welke vennoot schap gedurende enige tijd via de Lijst van Geen Bezwaar de Concertzaal aldaar ex ploiteerde, om toelating tot het lidmaat schap van de Bond en inschrijving in het Bedrijfsregister van genoemde permanente bioscoop-A op haar naam, adviseerde het Bestuur positief. Aan het eind van het ver slagjaar was op deze aanvraag nog geen be slissing genomen. Voorts bracht het Bestuur een gunstig rapport uit op de aanvraag van de Firma Royal Amusementsbedrijven te Echt om toestemming tot het gaan exploi teren van een nieuwe permanente bioscoop- A, genaamd Triroyal. De Commissie Nieu we Zaken verleende de gevraagde toestem ming en aanvraagster opende gedurende het verslagjaar Microyal, waarvoor reeds in 1974 toestemming werd verleend, en Tri royal. Beide nieuwe bioscopen zijn gevestigd in het pand waarin het Royal Theater te Echt wordt geëxploiteerd. SLOTOVERZICHT Behalve met vorengenoemde drie nieuwe bioscopen werd het aantal bioscopen der afdeling vermeerderd met een aantal zaken uit de Afdeling C, die op grond van ver minderde omzetcijfers tot de afdeling gin gen behoren, namelijk de IJzeren Klap- Musselkanaal, Luxor-Stadskanaal en Julia- na-Volendam. Naar de Afdeling C verhuis den De Nijenburgh-Culemborg, De Koning van Engeland-Hulst en Luxor-Ulft. Door vorengenoemde mutaties kwam het aantal bij de Afdeling D aangesloten bioscopen op 96 tegen 93 in 1974. Het aantal reizende bioscopen bleef ongewijzigd op twaalf. Wij betreuren het overlijden van twee leden: de heer A. J. H. Notten, firmant van de Firma Asta Theater, exploitante van het Asta Theater te Groenlo en de heer B. A. Holtslag, directeur van Holtslag B.V., ex ploitante van het Luxor Theater te Ulft en het gelijknamige theater te Oldenzaal. De heer Holslag was de penningmeester van de Afdeling. Het Bestuur representeerde de Afdeling bij opening van nieuwe zaken, jubilea en an dere gedenkwaardige gebeurtenissen. Th. Wels, secretaris Gedurende het verslagjaar 1974/1975 is de in vorige verslagen gesignaleerde dalende tendens in het aantal cursisten veranderd in een stijgende. Er zijn daarvoor geen speciale redenen aan te geven, zij het dat mogelijk de toenemende werkloosheid het onderne men van een vakopleiding bevordert. Het gemiddelde aantal cursisten steeg van

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 79