27 in de voorgaande periode tot 45. Daar entegen bleef de aanwas van nieuwe opera teurs, zijnde degenen die een werkboekje hebben aangevraagd, achter op het aantal van het voorgaande verslagjaar. Dit aantal daalde namelijk van 43 tot 40. Hierbij moet worden aangetekend, dat het regelmatig voorkomt, dat nieuwe operateurs pas gerui me tijd, nadat zij in dienst zijn getreden, een werkboekje aanvragen. BESTUUR Er werd in het verslagjaar slechts één Be stuursvergadering gehouden, te weten op 9 april 1974. Zoals te doen gebruikelijk zijn in deze vergadering de jaarstukken vastgesteld en trad het Bestuur reglementair in zijn ge heel af. De heer Th. J. Schuitemaker, die was benoemd op voordracht van de Rijks- brandweerinspectie, gaf te kennen, dat hij wegens pensionering zijn functie binnenkort zou moeten neerleggen en dat het waar schijnlijk was, dat de Rijksbrandweerinspec- tie als zijn opvolger zou voordragen de heer P. Knobbe. Deze mutatie vond niet meer gedurende het verslagjaar plaats, zodat het Bestuur in deze periode als volgt was samengesteld: de he ren W. F. Dubbeldeman, voorzitter, J. J. Arens, H. Berg, O. P. Besseling, F. van der Heyden, H. P. J. van der Hilst, Th. J. Schuitemaker en L. Claassen, secretaris. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Trijssenaar in 1973, werd ge durende het verslagjaar door het Hoofdbe stuur van de Nederlandse Bioscoopbond nog niet voorzien. Het Bestuur hield zich voorts in algemene zin bezig met de gang van zaken bij de cursussen. Er werd geconstateerd, dat nu het tweede deel van de cursus niet meer in de gebruikelijke lesvorm werd uitgegeven er een redelijke belangstelling bestond voor het aanschaffen van dit tweede deel met de bijbehorende vragen en toelichtingen. Ge durende het verslagjaar zijn 10 exemplaren van het tweede deel van de cursus besteld. Zoals reeds in de aanhef werd vermeld nam het aantal cursisten voor het eerste deel van de cursus, in vergelijking met voor gaande jaren, toe. Maar dit was merkwaar digerwijze niet het geval met het aantal examenkandidaten, waarover elders in dit verslag nader wordt gerapporteerd. Er is nog overwogen om pogingen te doen om de oorzaken van deze gang van zaken op te sporen, maar bij gebrek aan voldoen de uitgangspunten moest hiervan worden afgezien. CURSUS-C Zoals uit het voorgaande jaarverslag blijkt, was de tweede C-cursus op 20 november 1973 met 14 cursisten begonnen. Dit was dus vrij laat in het seizoen, waardoor het niet is gelukt deze cursus voor het begin van het lopende verslagjaar te beëindigen. In het eerste kwartaal van het verslagjaar 1974/1975 vond derhalve nog een aantal praktijklessen plaats, waaraan medewerking werd verleend door Philips, Pretec, Siemens en Zeiss Ikon. In december 1974 was de cursus voltooid en kon op grond van de afgelegde tussen tijdse tentamens aan alle 12 cursisten het C-diploma worden uitgereikt. Een ceremo niële uitreiking, zoals die bij de eerste cur sus had plaatsgevonden, bleef dit keer ach terwege. Zoals in het voorgaande jaarverslag reeds werd aangekondigd heeft in september van het lopende verslagjaar met de deelnemers van de tweede cursus naar de Fotokina in Keulen een excursie plaatsgevonden, bij welke gelegenheid, dankzij de medewerking van de Nederlandse leveranciers van ge automatiseerde apparatuur, kennis kon wor den genomen van de jongste stand van za ken op dit terrein. Verder moet helaas worden gerapporteerd, dat alle pogingen, die in het najaar van 1974 zijn ondernomen om in begin 1975 een derde C-cursus van start te laten gaan, niet tot resultaat heeft gehad, dat zich vol doende gegadigden meldden. Er meldden zich slechts 3 belangstellenden, zodat moest worden besloten om de po gingen tot het organiseren van een volgende cursus naar het najaar van 1975 te verschui ven. Tegen het einde van het verslagjaar was gebleken, dat, ondanks de sterke stij ging van het aantal geautomatiseerde bio scopen, de belangstelling voor de C-cursus minimaal was gebleven. Een inmiddels in gestelde enquête wees uit, dat de cursisten over het algemeen zeer tevreden waren over de opleiding en dat ook de daaraan ver bonden kosten minimaal werden geacht. Evenmin kon worden gesteld, dat door het afleveren van in totaal 34 gediplomeerden op dit terrein geheel in de behoefte zou zijn voorzien. Het ontbreken van voldoende be langstelling vormde dan ook een groot vraagteken en er zal in de toekomst ge probeerd moeten worden te achterhalen wat daarvan de oorzaak kan zijn. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN In september 1974 startte een nieuwe cur-

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 80