sus met 9 deelnemers. Per eind 1974 was dit aantal gestegen tot 16, welk aantal per het einde van het verslagjaar onveranderd was gebleven. De januari-cursus 1975 begon met 10 deelnemers. Per het einde van het verslagjaar was dit aantal gestegen tot 18 cursisten. Gedurende het verslagjaar liepen nog en kele oudere cursussen, waardoor het totale aantal cursussen bij het begin van het ver slagjaar 29 bedroeg, in het midden van het jaar 45 en per het einde van het verslagjaar door het afvallen van enkele cursussen was teruggelopen tot 27. In het voorgaande ver slagjaar was het maximale aantal cursisten 28. EXAMENS Wederom zijn uitsluitend mondelinge examens afgenomen en wel op 11 december te Amsterdam. Het totale aantal kandidaten bedroeg 34 tegen 37 in het voorgaande jaar. Het aantal kandidaten, dat examen deed ter verkrijging van diploma A of B liep op nieuw terug en wel van 8 in 1973 tot 6 in 1974. Daarvan zijn er 3 geslaagd, waardoor 2 diploma's A en 1 diploma B konden wor den uitgereikt, terwijl de overige kandidaten gedeeltelijk slaagden en derhalve nog niet in het bezit van een der diploma's konden worden gesteld. Van de 26 kandidaten, die zich aanmeldden voor het examen ter verkrijging van het Praktijk-Certificaat slaagden er 19. 5 kandi daten werden afgewezen en de 2 overige slaagden slechts voor één van de beide vak ken. Merkwaardigerwijze was er ditmaal slechts 1 kandidaat voor het speciale brandweer examen, dat is ingesteld ten behoeve van geautomatiseerde bioscopen. Op 21 mei zijn in Amsterdam tussen tijdse examens voor het onderwerp Brand beveiligingsvoorschriften gehouden, waar voor zich 8 kandidaten hadden aangemeld. 7 kandidaten slaagden en aan hen kon de speciale brandweerverklaring worden afge geven. 1 kandidaat moest worden afgewe zen. Ook in dit verslag mag een woord van dank aan het adres van de bioscooponder nemingen en aan de directie van het Bonds bureau, die hun projectiecabine en neven ruimten beschikbaar stelden, alsook aan de gezamenlijke examinatoren en gecommit teerden, niet ontbreken. Dit geldt dan te vens voor de brandweerdeskundigen, die jaarlijks door bemiddeling van de Rijks- brandweerinspectie een belangrijke bijdrage aan de examens verlenen. Ook ditmaal zijn, dankzij aller medewerking, de examens zon der problemen verlopen. VOORUITZICHTEN Zoals reeds eerder werd opgemerkt is het gemiddelde aantal cursisten vrij plotseling flink gestegen, maar het zag er in het begin van het nieuwe verslagjaar niet naar uit, dat deze stijging zou doorzetten. Het aantal cursisten was toen namelijk teruggelopen tot 34. Afgewacht zal moeten worden in hoe verre de september-cursus zich in de komen de maanden zal uitbreiden en hoe de be langstelling voor de januari-cursus zal zijn. Ten aanzien van de C-cursus zal in het komende najaar opnieuw worden gepro beerd daarvoor voldoende gegadigden te interesseren, aangezien het zeer te betreuren zou zijn indien de thans op dit nieuwe ter rein opgedane ervaring verloren zou gaan. Dit geldt tevens voor het practicum, dat ten behoeve van de tweede cursus in de Elektrotechnische School te Amsterdam werd ingericht. Uit het vorenstaande volgt, dat de vooruit zichten onzeker genoemd moeten worden. L. Claassen, sekretaris

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 81