1 L met vragen tot de regering te wenden. Uit de antwoorden die staatssecretaris Meijer van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk op deze vragen heeft gegeven, bleek dat de regering het initiatief-voorstel in behandeling had genomen en dat het advies van de Raad van State binnen was. Uit latere mededelingen valt af te leiden, dat de Koningin intussen ook haar handtekening onder de wet heeft gezet, doch dat de invoering van de wet met het oog op de te treffen uitvoeringsmaatregelen niet vóór 1 juli 1977 kan worden tegemoetgezien. Intussen is onze organisatie opgeschrikt door de reeds eerder genoemde brief van de procu reurs-generaal van 22 december 1976. Gezien het hoogst ongebruikelijke karakter van deze actie van Justitie achten wij het in het kader van dit jaarverslag juist de brief hieronder volledig over te nemen: MINISTERIE VAN JUSTITIE Pornofilms in ge wone bioscopen. Aan de Bioscoopbond, Jan Luyekenstraat 2, AMSTERDAM. Secretariaat van de vergadering van procureurs-generaal 'S-gravenhage, 22 december 1976. U 625 In opdracht van de procureurs-generaal bij de gerechtshoven bericht ik u het volgende. Het zal u bekend zijn dat sinds korte tijd in een aantal plaatsen in den lande pornofilms worden vertoond in normale bioscopen. Bij deze voorstellingen gaat het om films als "Deep Throat" enwPrench Blue", welke ook niet zijn voorgelegd aan de Centrale Commissie voor de kteuring van films. Een ander voorbeeld is de film "The Devil in Miss Jones", waarvoor goedkeuring werd gevraagd maar niet gekregen. Deze films dienen zonder twijfel, gelet op de jurisprudentie, te worden aangemerkt als aanstotelijk voor de eerbaarheid in de zin van artikel 240 Wetboek van Strafrecht. In het verleden werden dergelijke films slechts vertoond in z.g. sex- bioscopen of in besloten verband. De procureurs-generaal hebben zich over deze ontwikkeling beraden. De tot dusverre door het openbaar ministerie vastgestelde richlijnen voot ot%~ «u#f ve-"^'' '"tngsb'-"' -~<r- utie, 17 Uw brief Onderwerp Kenmerk -

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 17