Voorlichting en promotie Cinemanifestatie Utrecht 1976 Üp het gebied van voorlichting en promotie heeft de Bond een aanvullende taak ten op zichte van hetgeen de leden individueel op dit terrein ondernemen. De persdienst van het Bondsbureau heeft de pers weer wekelijks voorzien van gegevens omtrent landelijke en plaatselijke filmpremières, alsmede daarop aansluitende prolongaties. De verzendlijst omvat een groot aantal filmjourna listen en redacties. Daarnaast worden naar gelang van behoefte afzonderlijke persberich ten verstrekt. Op 26 november van het verslagjaar werd aan de pers voor de tiende achtereenvolgende maal de brochure Wordt verwacht" uitgereikt, een overzicht van de nieuwe hoofdfilms met ver melding van de regisseur, de hoofdrolspelers, de producent en de distributeur. De brochure had betrekking op het seizoen 1976/1977. Het Bondsbureau, dat voor de eerste maal werd ingeschakeld bij de organisatie van de Utrecht se Cinemanifestatie, verzorgde de publicitaire begeleiding van deze manifestatie, die werd gehouden van 27 oktober tot en met 3 novem ber. Omtrent de Cinemanifestatie wordt ook elders in dit verslag gerapporteerd. Krachtens het Reglement inzake Entreeprijzen voor personen van 65 jaar en ouder heeft deze categorie in alle bioscopen van de leden toe gang tegen betaling van een gereduceerde entreeprijs en wel op maandag, dinsdag en woensdag, uitgezonderd algemeen erkende feestdagen. De reductieprijs bedraagt de helft van de prijs van de duurste rang per bioscoop. In 1976 hebben weer ongeveer 200.000 be jaarden van deze mogelijkheid gebruik gemaakt. Het Hoofdbestuur heeft in de loop van 1976 besloten de bioscoopbonnen, die van Bonds- wege worden uitgegeven en bij alle bioscopen van de leden verkrijgbaar en inwisselbaar zijn, voortaan te verstrekken in waarden van 10, en 15,Tot dan toe werden de bonnen uitgegeven in waarden van 5,en 10, doch met het oog op de inflatoire ontwikkeling was een aanpassing wenselijk. De afzet van de bioscoopbonnen was in het verslagjaar weder om hoger dan in het voorafgaande jaar, het geen mede samenhangt met een toenemend gebruik als geschenk voor relaties en personeel en als prijs bij prijsvragen. Op het gebied van voorlichting en promotie wordt het Hoofdbestuur geadviseerd door de Werkgroep Publiciteit. Zij heeft zich in 1976 uitvoerig beziggehouden met het plan om te geraken tot een economisch verantwoorde uitgave van een vakblad voor het film- en bioscoopbedrijf. Gezien de problemen die zich daarbij voordeden, met name ook op financieel gebied, is men van het denkbeeld als zodanig afgestapt. In plaats daarvan werd het Hoofd bestuur geadviseerd het Bondsorgaan in een aangepaste vorm tweewekelijks te doen ver schijnen en wel zodanig, dat in het leden bulletin ook advertenties van bedrijfsgenoten zouden kunnen worden opgenomen. Ook inhoudelijk zal het Bondsorgaan meer prak tische informatie moeten geven. Nadat aan de hand van een proefnummer werd geconsta teerd, dat de leden voor een dergelijke uitgave geporteerd waren, zijn de nodige voorzieningen getroffen om de bedoelde periodieke ver schijning van het Bondsorgaan-nieuwe stijl te effectueren. Het eerste nummer verscheen medio december. In de Werkgroep Publiciteit heeft een aantal personen zitting, die in de dagelijkse praktijk op de genoemde terreinen werkzaam zijn, te weten: Mej. J. de Groot en de heren E. Beneder, F. P. van den Berg, W. Latenstein van Voorst, P. de Miranda, Drs. W. J. A. van Roosmalen, L. Tilmans en A. D. Werkheim. Als voorzitter van de Werkgroep Publiciteit fungeerde de Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen. Het Bestuur van de Stichting Cinemanifestatie Utrecht heeft zich in het begin van 1976 tot de Bond gewend met het verzoek gebruik te mogen maken van de diensten van het Bonds bureau bij de praktische organisatie van de in dit jaar te houden Cinemanifestatie op overeen komstige wijze als bij de Internationale Filin week Arnhem het geval pleegt te zijn. Dit ver zoek werd mede ingegeven door overwegingen van financiële aard. De laatste malen bleken zich namelijk in toe nemende mate budgettaire problemen voor te doen, die zelfs het voortbestaan van de Cinema nifestatie bedreigden. Gezien het grote belang dat aan de bestendiging van de Cinemani festatie werd gehecht, is welwillend op het verzoek gereageerd. Mede in samenhang met de gewijzigde opzet vonden in de samenstelling van het bestuur van de Stichting Cinemanifestatie enige wijzi gingen plaats. Dit bestuur bestond bijgevolg uit 21

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 21