de heren Drs. J. Ph. Wolff, voorzitter, A. L. M. Zetz, vice-voorzitier, Drs. C. A. Voskuil, secre taris, J. Th. van Taalingen, penningmeester en Mr. P. A. Meerburg. De heer W. C. Miedemate Eindhoven trad als bestuurslid af in verband met de omstandigheid, dat Eindhoven in ver band met internationale voorschriften omtrent filmfestivals niet meer bij de manifestatie zou worden betrokken. De Cinemanifestatie vond voor de zesde keer in Utrecht plaats en wel van 27 oktober tot en met 3 november. Evenals in het verleden werd het accent gelegd op de vertoning van artistiek waardevolle films voornamelijk uit het art house- genre. Enerzijds poogde men geïmporteerde films van dit type te steunen door hun presen tatie tijdens de Cinemanifestatie, anderzijds heeft men ook de import zelf willen bevorderen door een aantal films tijdelijk naar ons land te halen, zodat naast het publiek en de pers ook de filmimporteurs ervan kennis konden nemen. Hierbij werd tevens gestreefd naar de aanwe zigheid van zoveel mogelijk creatieve mede werkers van de te vertonen films, van wie kunnen worden genoemd Bo Widerberg, Jeanne Moreau, Jean Louis Comolli, Marianne di Vettimo, Eduardo de Gregorio, Caroline Cartier, Stefania Casini, Jeff Tornberg en Maria Smith. Voorts was aanwezig Joe Dallesandro, hoofdrolspeler uit verschillende Warhol-films. De programmering van de Cinemanifestatie werd ook ditmaal verzorgd door de heer H. Saaltink. Het hoofdprogramma vond wederom plaats in de theaters Camera en Studio. Boven dien werd een van de Rembrandt Theaters ingeschakeld voor een speciale manifestatie betreffende bekende filmkoppels. Tijdens de Cinemanifestatie werd een dertigtal nieuwe hoofdfilms gepresenteerd. Naar het oor deel van publiek en pers stond deze zesde Cinemanifestatie qua programmering op een hoog peil. Het bezoek was aanmerkelijk hoger dan in 1974. Vermelding verdient nog, dat de Cinemani festatie 1976 mogelijk is gemaakt door sub sidies van de gemeente Utrecht, de provincie Utrecht, het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en het Stimulerings fonds voor het Nederlandse Film- en Bioscoop wezen. Casino-1 - 's-Hertogenbosch 23

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 23