Organisatorische contacten Binnenland a. Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut De Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut heeft ten doel door samenbundeling van krach ten het culturele werk op audio-visueel gebied in ons land te versterken en uit te breiden. Zij is een samenwerkingsorgaan van de stich tingen Nederlands Filminstituut, Filmcentrum, Film en Jeugd, Audio-visuele Dienst en Skoop. Er is een speciale regeling getroffen tussen de Bond en de Stichting Nederlands Film instituut ter zake van de filmlevering door leden van de Bond aan de Stichting in het kader van haar culturele werkzaamheid. Het Hoofdbestuur van de Stichting Verenigd Nederlands Film instituut en de Raad van Beheer van de Stich ting Nederlands Filminstituut zijn uit dezelfde personen samengesteld, te weten Dr. J. E. Andriessen, voorzitter, Dr. J. C. C. Rupp, vice- voorzitter, J. Th. van Taalingen, die de Bond vertegenwoordigt en de functie van secretaris penningmeester bekleedt, Ch. Boost, J. M. Lücker en Prof. Dr. J. van Riemsdijk. Dr. J. A. Hes is van beide stichtingen directeur. De Nederlandse Film- en Televisie-academie ressorteert onder de Stichting Nederlands Film instituut. De academie is een vierjarige dag school, die opleidt voor creatieve en technische functies in de sectoren van filmproduktie, film- laboratoria, filmstudio's en televisie. Directeur van de Nederlandse Filmacademie is de heer A. Koolhaas. Het Hoofdoestuur heeft in het verslagjaar wederom een subsidie van 10.000,— be schikbaar gesteld ten behoeve van enige aktivi- teiten die binnen het kader van de werkzaam heid van het V.N.F.I. werden ontplooid en wel in het bijzonder ten behoeve van publicaties. City-2 - Delfzijl 26

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 26