kwamen aan de orde kwesties op het gebied van het filmauteursrecht, de jeugdfilm en ont wikkelingen in de E.E.G. Bovendien werd aan de hand van de jaarverslagen van de aan gesloten organisaties de situatie op het terrein van de bioscoopexploitatie besproken. b. F.I.A.P.F. De Bond is ook vertegenwoordigd in de Fédé- ration Internationale des Associations de Pro- ducteurs de Films. De F.I.A.P.F. kwam op 6 april te Parijs in jaarvergadering bijeen. In deze vergadering kwamen in hoofdzaak aan de orde algemene kwesties waarmede het filmbedrijf in de aangesloten landen worden geconfronteerd, zoais fiscale problemen, filmcensuur en film- uitzendingen door de televisie. In een vergade ring dd. 23 mei te Cannes heeft de F.I.A.P.F. zich uitvoerig beziggehouden met de proble matiek van de doorzending door exploitanten van kabelnetten van televisie-uitzendingen van speelfilms. Tijdens een te Parijs gehouden'ver- gadering dd. 18 november kwamen festival vraagstukken aan de orde, alsmede een pro ject inzake dubbele belastingheffing van de Unesco. c. F.I.A.D. De Bond maakte ook deel uit van de Fédération Internationale des Associations de Distributeurs de Films. De F.I.A.D. kwam op* 15 januari te Brussel bijeen en op 21 mei te Cannes. Naast huishoudelijke kwesties kwam in deze vergade ringen vooral de financiële problematiek van de filmdistributie aan de orde. Er zijn plannen ontwikkeld om te geraken tot een systeem van co-distributie in Europees verband. de Europese film, de problemen rond een ontwerp-E.E.G.-richtlijn inzake een openbaar filmregister en de schadelijke invloed van de televisie door uitzending van speelfilms die zowel naar aantal als door de wijze waarop zij plaats heeft, oneerlijke concurrectie biedt. Er vond verder in Milaan contact plaats met over heidsvertegenwoordigers in de E.E.G.-landen. In Cannes kwam het Cl.C.C.E. in vergadering bijeen op 20 mei. In deze vergadering is onder meer ter sprake gekomen een initiatief van het Cl.C.C.E. om in E.E.G.-verband te geraken tot een systeem van ,,Gemeenschapsfilm", daaronder te verstaan een in co-produktie ver vaardigde film die in de landen van de co producenten als nationale film zal worden aan gemerkt. Daarbij speelt niet het gebruikelijke beginsel van de nationaliteit van de creatieve medewerkers een rol of van de nationale cultuur. Voldoende is dat de medewerkers de nationaliteit hebben van een van de landen van de E.E.G. e. E.E.G. Krachtens Verordening no. 17 van 1962 heeft de Bond indertijd zijn regelingen met het oog op de artikelen 85 en 86 van het Verdrag van Rome bij de E.E.G. aangemeld. Op grond van deze aanmelding werd het juridische voordeel verkregen van een legitieme toepassing van de Bondsregelingen. Naar aanleiding van een door het betrokken directoraat-generaal van de E.E.G. ingesteld onderzoek is dit in het verslagjaar tot de conclusie gekomen, dat de aangemelde regelingen in het kader van de E.E.G.-voorschriften op het gebied van de mededinging rechtsgeldig kunnen worden gecontinueerd. d. CI.C.CE. Het Comité des Industries Cinématographiques des Communautés Européennes behartigt in het bijzonder de belangen van de filmindustrie in de relatie met de Europese Gemeenschap. In de vergadering van 16 januari te Brussel is veel aandacht besteed aan de problematiek van de doorzending van speelfilms door kabel netten, alsook aan de effecten van de keuring van films en het ingrijpen van de strafrechter op de filmproduktie en -exploitatie. Op 21 en 22 aprii kwam het CI.C.CE. te Milaan bijeen. In deze vergadering hebben dezelfde vraag stukken op de agenda gestaan. Voorts is er gesproken over de instelling van een prijs voor f. F.E.I.T.C De Fédération Européene des Industries Techniques du Cinéma, waarin via de lande lijke organisaties de Europese laboratoria en studio's zijn verenigd, heeft in 1976 eenmaal vergaderd en wel in Parijs. Er is op instigatie van Frankrijk gesproken over de wenselijkheid om te komen tot een Europees filmregister en over een definitie van het begrip E.G.-films. Verder is het bestuur van de Fede ratie herkozen en werd het gebruikelijke ge sprek over lonen en prijzen in de verschillende aangesloten landen tot nader order uitgesteld. 28

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 28